Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a HD7770 és a...

Mi a különbség a HD7770 és a HD7770 Ghz edition között?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem mindkettőnek ugyanazok az adatai, de egy kicsivel mégis drágább a Ghz edition, a kinézeten kívül nem találtam más eltérést. :D

2013. okt. 29. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
a GHz edition gyárilag tuningolt.
2013. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BM-Striker ***** válasza:
34%

Az, hogy magsabb az órejele.


Mostmár csak olyat lehet kapni.


Az alacsony órjelű korai vátlozat azért futott alcsanyabb órejelen, hogy alcsonybb tdp osztályba lehessen sorolni.


Miután a 7770 teljeítménye nem felelt meg a várakozásoknak az alcsony órejel és a kiforrtlan driverek miatt, az AMD újra kiadta nagyobb órejellel és TDP-vel Ghz Edition-ként.

2013. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Említésre méltó érdekesség, hogy a Cape Verde az első olyan GPU, melynek alapórajele 1 GHz. Anno 2000 márciusában épp az AMD volt az, aki bejelentette az első 1 GHz-es x86-os processzort, és ezt a fegyvertényt most, 12 évvel később a grafikus processzorok palettáján is megismételték. Ennek túl sok gyakorlati jelentősége nincs, bár természetesen a vállalat nem rest kihasználni mindezt, ugyanis az ilyen órajelen üzemelő kártyák megkapják a hangzatos "GHz Edition" plecsnit."


Forrás:

[link]

2013. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De megnéztem mind a sima HD7770-t és a HD7770 GHz editiont, és nem magasabb az órajele, mindkettőnek 1000mhz a mag órajel, és 4500 a memória.
2013. okt. 30. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!