Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sikerült már vkinek a chipes...

Sikerült már vkinek a chipes patronokat újratölteni?

Figyelt kérdés

Én már töltöm jó ideje a régi típusúakat, semmi gond vele, de a chipest tök hiába töltöttem ugyan olyan szépen újra tele, lezárva stb, akkor azt is írta ki, hogy "a patron sérült", meg kihagyva nyomtat stb (de azért néha nyomtatott 2-3 oldalt, de azt is elmosta ill. részeket kihagyott).


Próbáltam már két különböző chipes típusnál,és mindegyiknél ez van.


Létezik, hogy a chipbe bele kódolják a tintafogyást, és ha egyszer az adott patron kifogy, ezt megjegyzi, és hiába töltöm újra tele mert csak másikat fogad el?

Csak mert amint betettem az újat, rögtön gyönyörűen elkezdett megint nyomtatni. (a "régi" is elég új volt, csak mivel rengeteget nyomtatok, nálam ez 1 hét alatt kifogy)


Tehát mi a véleményetek? Tényleg ennyire kódolva van minden a chipben?


Esetleg konkrétan a 650-es HP patronnal vkinek tapasztalata? Ha pedig tényleg ennyire képtelenség az újratöltés, van már ezekből a chipesekből is utángyártott?



#HP 650 #tintrapatron
2013. okt. 29. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
a nyomtatós cégek mindig is elég kocsogok voltak, tehát elég nagy valószínűsége van annak is amit mondasz, de azt is el tudnám képzelni, hogy más fajta tinta volt benne eredetileg, és ezért bäszogat. valszeg itt nincs mit tenni, maradni kell a régi nyomtatóknál, amíg csak lehet.
2013. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat nyomtatsz, szerez be egy lézer nyomtatót.Igen, a chip megjegyez mindent.Lehet resetelni is, de, hogy hol kapható ilyen készülék, és milyen patronokhoz, azt nem tudom.Ha kapható, próbálj ki chipes utángyártott patront.Azt talán lehet tölteni.Annak a chipje, lehet, hogy nem jelzi a tinta állást, de nem is fog tiltani.
2013. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, szó szerint arról van szó, hogy tilt, nem pedig arról, hogy rosszul tölteném, ez teljesen biztos, mert ráadásul most már a legkülönbözőbb hibaüzeneteket dobálja ki, és amikor megint betettem az újat, akkor a kocsog valahogy érezte (gondolom a chip ...), mert rögtön kijött egy olyan ablak, hogy "köszönjük, hogy eredeti HP Patront használ", és máris ment rendesen minden.


Kérdeztem azóta informatikust, ő is ezt mondja, amit te (második), állítólag minden patrontípusnak van valami spec resetelési kódja, és megoldható, csak szal ehhez érteni kellene. ja meg azt is h ezen ne csodálkozzak, mert ezekbe a modern chipesekbe már az ég adta világon minden kódolva van, de azt mondta, még a lejárati dátum is, szal találkozott már olyannal h hiába volt tele a patron, alig nyomtattak vele pár oldalt, és amikor elérte azt az adott dátumot, egyszerűen letiltotta.

hát no comment....


És hát igen, elsőnek mondom, hogy mindent meg is teszek h maradjak a réginél, csak hát annak meg szegénykének már annyi baja van, hogy minden nap kész csoda, hogy még működik :)

ennek ellenére egy 300 Ft-os újratöltésből kinyomtatok vele kb 3000 (!!) oldalt ... hát nagyon nem mindegy ...



És tudtok is olyanról, aki a chipes típusokat is utángyártott módon árulja ?? esetleg linkelnél webhelyet, eladót, üzletet, akármit? köszi!

2013. okt. 30. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!