Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapra szeretném kötni a...

Alaplapra szeretném kötni a ventilátort! Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy Asrock 970 extreme 4-es alaplapom és egyM-Tech AS08A-BK BLUE házam.

Ehhez a házhoz gyárilag adnak egy 12 cm-es ventilátort gyárilag előre. Ez okés megy is mert már így kaptam.

Viszont a ház oldalára lehet kettő 12 cm-es ventit illetve hátra egy 8 centiset.

8 centisre ezt néztem ki: [link]

12es: [link]


Pár kérdésem lenne:

1, Mind a hármat rá tudom rakni az alaplapomra hogy tudjam szabályozni a fordulatukat ?

2: Hogy rakjam fel őket ? adnak hozzá csavarokat ?

És merre fújja a levegőt ? Az első befelé fújja. Akkor a két oldalsó is befelé a hátsó meg kifelé ?


köszönöm! és elnézést a hosszú írásért:)


2013. nov. 1. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Rá tudod tenni őket igen. A CHA-FAN csatlakozókra kell dugni. Nézd meg, hogy hány tűs csatlakozója van mert a 3 tűsből ha jól láttam több van az alaplapodon mint a 4-ből.

Továbbá ha majd a 4 tűsre teszed rá a 3 tűset akkor nem tudod szabályozni a fordulatszámot.


Fordulatszám szabályzásra én az ASRock extreme tuner utility-t használom. Nekem bevált.

2013. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gábor_79 ***** válasza:
Az az elrendezés jó lesz amit felvázoltál. A ventilátorokhoz mindig adnak csavarokat vagy hozzá való felfogatót. Lehet mind a hármat nem tudod az alaplapra nyomni, mert egynémelyik venti csak molex/ide/periféria csatlakozással van ellátva. Viszont a kicsi 3 pines alaplapra dugható csatlakozó az szabályozható.
2013. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!