Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kicsi házi stúdióhoz,...

Egy kicsi házi stúdióhoz, ahol zömében szinkronhangok felvétele lesz, mik az alapvető, el nem hagyható felszerelések (esetleg márka, típus), mi az a legkisebb ár, amiből be lehet rendezni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de viszonylag "jártas" vagyok ilyen téren és a tapasztalatok alapján kb. 400-500 ezer Ft.-ból már kilehet hozni egy alapfelszereltségű de jól szóló kis házi studiót!
2009. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Részleteket is tudnál írni, mi hol mennyiért kb.? A terv persze hosszútávú, de indulni is kell valahonnan. Privátban is írhatsz, ezen a címen mindig elérhető vagyok: helpyou@anonym.hu
2009. nov. 15. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A hardver része nem olcsó, az talán meg is lenne fél millióból. A software-t lehet legálisan, lehet nem, de akkor nagyobb a kockázat. Ha legálisan, akkor az szintén fél millió.

Alapnak az Adobe és a Sony termékeit ajánlom. A Sony-nak vannak kifejezetten erre a célra fejlesztett eszközei - sajnos nem olcsók. Aztán kellenek még mikrofonok - na azokból se érdemes vacakot venni. Szóval, nem rossz az ötlet, de kezdetben sokat kell rá költeni.

Kell egy jó üzletkötő is, aki felkutatja a lehetőségeket, mert sok az eszkimó és kevés a fóka.

2009. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ötlet alapja már akkor megszületett, amikor elkezdtem beszélni, a szüleim csak elkezdték az esti mesét, én folytattam, ez mostanra célzott kivitelezési tervig jutott, csak azért kérdezek, mert nem mozgok olyan körökben, akik ezt árban és típusban is tudják hardver szinten is, és nem mindegy, hogy ugyanaz más helyeken mennyibe kerül. A szoftvereket ismerem, az nem érdekes, ezt a részt jól tanították, és abból fel tudtam készülni tervben, a hardver a kérdéses, mert abból viszont mint a tenger, és ha kitértek volna se fért volna bele a tanulmányi időszakba mind, így csak nagy általánosságban kerültek szóba a mi szakunkon, az meg nem elegendő egy konkrét kivitelezéshez.
2009. nov. 15. 23:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Azért írtam az idézőjeles jártasságot mert én énekléssel foglalkozom és sokat járok studiókba és csak innen-onnan tudom h kb. mennyi így összességében :) konkrétumokat sajna nem tudok :S
2009. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!