Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy routert visszaviszek...

Ha egy routert visszaviszek garanciális javításra, és ha nem tudják javítani de cserekészüléket sem tudnak adni helyette. Akkor kötelezhetnek-e arra hogy levásároljam náluk az árát vagy én döntöm el hogy az árát kérem e vissza vagy levásárolom?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A levásároltatást a magyar jogrendszer nem ismeri, tehát a kereskedő nem jár el szabályosan abban az esetben, ha nem adja vissza a pénzt, hanem ragaszkodik ahhoz, hogy a fogyasztó vásárolja le a vételárat az üzletben.

Ha a csere amiatt kivitelezhetetlen, mert a kereskedőnek nincs hasonló terméke, úgy értékegyeztetéssel – amelynek alapja szigorúan az eredeti vételár, jótállási idő alatt nem lehet amortizációval számolni – felajánlhat más hasonló terméket. Ezt az ajánlatot akár indoklás nélkül is elutasíthatjuk, ilyen esetben jogilag elállunk a szerződéstől, a vételárat pedig visszakapjuk.

2013. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval akkor már kérhetem az árát ha én cserélhető antennás routert adtam le és ha ők esetleg nem tudnak adni csak fix antennásat de ugyan olyat?
2013. nov. 5. 10:48
 3/3 A kérdező kommentje:
vagy ha pl más márkájú terméket tud adni de nekem olyan nem kell akkor is kérhetem az árát vissza?
2013. nov. 8. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!