Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Indításnál fekete kijelző. Ti...

Indításnál fekete kijelző. Ti mire gyanakodtok?

Figyelt kérdés

Ismerősöm ráejtett egy fém tárolót a laptopjára, amitől betőrt a kijelzője. Nem egy kijelzőt cseréltem már laptopokban, így elvállaltam, hogy megcsinálom neki. Óvatosan szétszedtem, kicseréltem, újra összeraktam, de a kijelző nem kapcsolódik be.

Külső monitorról elindul, de bootolás közben kékhalállal megáll.

Nincs kábeltörés, mindent nagyon óvatosan csináltam a cserénél.



2013. nov. 5. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Össze volt csukva a laptop, mikor ráejtette azt a tárolót? Mert akkor lehet, hogy nem csak a kijelző sérült.
2013. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, össze volt csukva

Akkor alaplap?

2013. nov. 5. 12:34
 3/6 A kérdező kommentje:

Téves

Nem volt összecsukva (most kérdeztem rá)

2013. nov. 5. 12:36
 4/6 Csxeba ***** válasza:
simán lehet, hogy a merevlemez olvasófeje is "belefejelt" a HDD lemezekbe... próbálj meg egy live rendszert bootolni. Ha BIOSig sem jutsz el, akkor kuka :( Bár lehet, hogy valamit meg lehet forrasztani... Ehhez már nem értek
2013. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De most konkrétan az a baj, hogy a csere óta se az új, se a összetört kijelző nem ad képet.

Csere előtt az összetört még vmennyire világított

2013. nov. 5. 13:05
 6/6 hypno ***** válasza:

Valamit nem tettél vissza rendesen.

Szedd szét újra.

Ellenőrizd le, hogy a kijelző szalagkábelét rendesen csatlakoztattad-e. (mondjuk ettől még külső miotirorral be kellene bootolnia)

2013. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!