Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik csúcskategóriás videoká...

Melyik csúcskategóriás videokártyát vegyem meg: GTX770, GTX780, HD 6990, GTX590, R9 290, R9 280X?

Figyelt kérdés
Melyiket vegyem meg és miért? válaszotokat előre is köszönöm.

2013. nov. 5. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyedi hűtésű R9 290-et.
2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg a 780-as jó árban van a 290-hez képest és nem sokkal gyengébb, a hűtése is jobb és a fogyasztása is, ebből a Mantle API-s meg GCN-s támogatásból jelenleg semmi sem érződik a játékoknál. Lehet, hogy később ez változni fog, most sokan álltak a Mantle API mellé, de hogy ez mit fog jelenteni a vga-k esetén, azt nem lehet tudni.

6990-ben, 590-ben semmi esetre sem gondolkoznék.

2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"ebből a Mantle API-s meg GCN-s támogatásból jelenleg semmi sem érződik a játékoknál."

Ez jó :D Mivel a pilot projekt(BF4 a decemberi frissítéssel) még kint sincs nem tudom hol kéne várni, hogy érződjön, de most függetlenítsünk el ettől.


R9 290-re várnék valami egyedi hűtős megoldást. Alig van a 290X alatt teljesítményben(igaz az X-et a ref hűtés jobban gátolja az új Powertune miatt), addigra az árak is jobbak lesznek és kapható is lesz normálisan. Ez kb november vége.

2013. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az AMD Evolved játékok sem mennek semmivel jobban Radeon kártyán, erre értem.

Régen amelyik játék elején a kellemed női hang bemondta suttogva, hogy nVidia, és megjelent a zöld logó, azok a játékok érezhetően jobban futottak zöld kártyákkal, pl. Crysis első része. Jelenleg hiába AMD Evolved egy játék, semmit nem számít, a Keplerek ugyanazt hozzák, az egy más kérdés, hogy túl vannak árazva, de a 780-as a 290x-hez képest most jobb árban van, akárhogy nézzük.

2013. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elég baj is volt, hogy a semmi miatt jobban futottak zöld kártyán nem pedig az architektúra többlet tudása miatt.... nem is olyan rég még tengert tesszelláltunk a város alatt... mondjuk manapság se jobb a "játék", elég ha csak pl a Far Cry 3 vagy a Bioshock megjelenítési hibáira gondolunk...(Far Cry 3-nál a vicc, hogy a semmi gondból lett az).


Ezektől eltekintve ha egy GE cím jobban fut AMD-n(mert nagyon sok jobban fut) legalább érdemi oka van. Pl a híresen nV utáló Showdownnál a Foward+lighting miatt, a Sleeping Dogs extremen amilyen AA eljárásokat alkalmaz az is jobban megy GCN-n stb.


Ezeken felül a jobban szerintem hülyeség így nézni. Azért mert pl valami valahol az "azonos erőben" pár fps-el(gyakran max 2-3 difivel) többet hoz az akkor már jobban fut nV-n, vagy épp AMD-n.... de ha így fogjuk fel nem lehet azt mondani, hogy a sok GE cím nem előny AMD oldalon.

[link]

Ezért is van a sok támadás a PH! felé, hogy ott "átlagba" a GCN mindig feljebb van mint más oldalakon, ennek oka a mindig friss játékkínálat és az elosztás arányaiban nézve a keretprogramok közt is helytálló.

2013. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Visszatérve... a 290X maga rossz vétel most. Épp kijött a 290 ami elvileg majd 110K körül áll be, és majd jönnek a stocked hűtős verziók(pár % plusz teljesítmény is) nem többért, sőt. A GTX 780 most esett vagy 30K-t, nem hinném, hogy az nV még egyszer megteszi ezt hirtelen. Én azt mondom érdemes kivárni a november végét, akkor ezek kapnak érdemi hűtőket és tendencia szerint legtöbb semmivel se drágábban mint a ref és addig még picit javulhatnak áraik is. Nyilván a 290X picit jobban elfog mászni majd, de a 290 így is a 780 felett van picit.
2013. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valamit. 100+K-s VGA-król beszélünk, ez a kis fogyi difi ami terhelve jön az AMD oldalára aligha számít, évi szinten nem nagyon érezhető különbségről van szó. Ha meg energia menedzsment oldalról nézzük plusz pont radeonnak.

A hűtés más kérdés. Az új rendszer hőmérséklet limites, mondom is várjunk a külön hűtőre, de ha pl holnap már lenne 110K-ért 290 megérné. A piac sosem problémázott a körítésen, olcsóbb, gyorsabb? Valószínűleg a vevők 90%-a ezt nézi csak. Ebből hűtés orvosolva lesz, a fogyit meg én ilyen szinten nem tartam mérvadó dolognak lóbálni.



ui: Bocs, hogy nem bírtam ezt egybe leírni és túlrizsázom... :(

2013. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, csak rengetegen vesznek így kártyát, hogy hú, ez támogatottabb lesz, ezzel majd minden jobban megy, erre fognak programozni, közben meg az egész egy nagy médiakampány. Tény, hogy jelenleg a Radeon azonos teljesítményt kevesebbért ad, de ennyire drága kártyák közül valóban szinte mind1, mit vesz az ember, rossz vétel nincs. Mindegyik a csúcskategóriát képviseli, egyszerre fognak elavultnak számítani.

A hűtés lehet gyenge pont, sokat ront egy kártyán, ha olyan hangja van, mint egy porszívónak, mellé még indokolatlanul melegszik is.

2013. nov. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!