Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez teljes formázása...

Merevlemez teljes formázása operációs rendszer nélkül. Hosszú. Hogyan?

Figyelt kérdés
SATA a HDD, kábel, minden jó, de a gép (BIOS, Windows (7 telepítò lemez)) csak percekig érzékelik. Ezért kockázatos a formázás, de nem érdekel. Érthetőn, lépésről lépésre el tudjátok magyarázni? Remélem még meg lehet menteni... Előre köszi!

2013. nov. 8. 19:52
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:
Hogy-hogy percekig érzékelik? Mi a pontos konfig (a táp típusát se hagy ki)?
2013. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A tápRól fogalmam sincs, de nem is számít szerintem, mert másik merevlemez simán megy annak a helyén.

processzor: AMD Athlon 64 X2 DualCore

alaplap: GIGABYTE GA-M68SM-S2L (SATA(1))

HDD: MAXTOR (Seagate) 500 GB (nevenincs, SATA2, ezt kellene formázni)


Most van benne egy 2 TB-s (Seagate, SATA3) és megy vele. A régi (amit formázni kellene) az is ment simán, aztán lemezhiba... és csak rosszabb lett.

Bekapcsolás után 3(három)-40 percig érzékeli, aztán kikapcsolom, legalább 1 órát várni kell, hogy újra érzékelje

2013. nov. 8. 20:17
 3/15 P.O.C. ***** válasza:

Ez tényleg érdekes. Tudom nehéz erre lehetőséget találni, de meg kéne próbálni másik gépbe használni ezt a lemezt pár órát, hogy ott hogyan viselkedik.


Egyébként a táp nagyon nem mindegy, ugyanis a laikusok keveset tudnak erről, de a számítógép legfontosabb alkatrésze. Rossz minőség esetén, befolyásolja az alkatrészeid élettartamát és stabilitását.

2013. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Wow... nem tudtam... Ez a merevlemez 5 évig (mostanáig) jó volt. Az új is kb. eddig fogja bírni? Nem tudom, hogy milyen tápom van, nincs rajta se a számlán, se sehol máshol. De eddig akkor miért működött jól? Mert a tápon semmit sem változtattam.
2013. nov. 8. 20:38
 5/15 P.O.C. ***** válasza:

A típus meghatározásnak egyetlen módja van. Leszereled az oldallapot, és leolvasod a címkéről. Megelőzve a kérdést: Hogy hol a táp? Kívülről abba dugod a 220V -ot.


Mivel nincs feltüntetve sehol papíron, így valószínűleg ház/táp kombó, és az abba lévő tápok meg gané minőségélűek, tisztelet annak a 2-3% kivételnek.

Persze, egy szóval se mondtam hogy biztosan táp okozta a bajt, de benne van a pakliban. Lehet minőségi táppal is csak eddig lett volna a stabil ez a vinyó. Ezért kéne tesztelni a vinyót másik gépbe.

2013. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Számítógépház... van a számlán!

EUROCASE QTX 54X ... 9.000ft! xD

2013. nov. 8. 21:30
 7/15 A kérdező kommentje:

Javítás:

EUROCASE ATX 54X

2013. nov. 8. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:
öcsi. Mi lenne ha előbb tesztelnéd a hardvert, utána jönnél ide rinyálni! Persze megint egy tizenéves aki tanulni akar néhány trükköt. Tedd be másik gépbe és próbáld ki azon, nézd a smartot, a V/A és a W-ot (lehetőleg műszeresen). Hangja oké? Fej nem zörög ha megrázod kicsit? smart adatokat írd le ide. Felületteszt eredménye megvolt? Ha ezeket megcsináltad utána írj, addig felesleges mert helyetted nem fogjuk ezeket megcsinálni. Ha nagyon béna vagy vidd el egy szervizbe, itthon egy 1000-ért vizsgálják meg a gépet.
2013. nov. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És szarok rá hogy ha negatívot adsz a nyers modoromért. De sajnos ezeket kell megcsinálni ilyenkor :(
2013. nov. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Ez nekem *-t se ért. Mi a tököm a a SMART? Honnan a tökömből varázsoljak elő "műszert'? Ja, gondoltam, hogy nem lesz egyszerű, de ha valami kisseb leírást írnál (ha tudsz), sokkal egyszerűbb lenne! 'Felületteszt... tiszta, megtörölgettem! Nrm kapsz 'erre' minuszt, mert valami kis értelme biztos volt...
2013. nov. 9. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!