Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitévő legyek? Rossz alaplap...

Lopokus kérdése:

Mitévő legyek? Rossz alaplap vagy mi?

Figyelt kérdés

Na röviden: Vettem nyáron egy alaplapot, ami játék közben vagy nagy terhelés alatt újraindította a gépet. Visszaküldtem garanciáztatni, ráírták, hogy megjavították, de most is ugyanazt csinálja. Azért biztos, hogy az alaplap a hibás, mert egy másik alaplappal, ami csak felszereltségében más, hibátlanul működik a rendszer. A konfiguráció: Rossz alaplap: Asus m5a97 EVO R2.0

Jó alaplap: Asus m5a78 LM LX

CPU: AMD FX 6100

VGA: HD6870

Táp: Chieftec CTG 500



2013. nov. 13. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
én meg még ilyet készükök venni, remélem nem hibásat fogok kifogni
2013. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Kezdetnek meg kéne próbálni egy BIOS frissítést.

Amire még gondolni tudok, hogy engedélyeztél valami tunning funkciót az alaplapon, ami terhelés instabillá teszi a géped.

2013. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bios frissítést még nyáron meg csináltam, de semmi. A tuning opciót sem hiszem, hogy bekapcsoltam volna, de csináltam bios resetet is. de esetleg hogy tudnám ezt ellenőrizni?
2013. nov. 13. 21:18
 4/6 Komplikato ***** válasza:

Ennyi erővel lehet táp probléma, ami pont a "jó", de sokkal butább, ámde kevesebbet fogyasztó chipsetes alaplapnál nem jön elő.

Most az is eszembe javított, hogy nem látom magam előtt a két alaplapot, de az EVO-n nem 8 tűs CPU tápcsatlakozó van? A másikon meg nem csak 4 tűs? Technikai okból simán lehetne attól is ... már feltéve ha a leírt felállás van, de a tápon pl. nincs 8 tűs.

2013. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de 8 tűs van és a tápon is van nyolc tűs, de hogy derítem ki, hogy tuti-e a táp az?
2013. nov. 13. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Rakj bele próba kép egy másik tápot :)
2013. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!