Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD RADEON 8330 -as videókárty...

Jancsika000 kérdése:

AMD RADEON 8330 -as videókártyám miért csak 512mb-ot használ a rendszermemóriábol, mikor a rendszermemória 8GB? Tudom nem 8Gigát fog használni de azért. Lehet esetleg ezt állítani valahol CCT-be nem találtam ilyen beállítást.

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 21:22
 1/9 Komplikato ***** válasza:
Hát régebben úgy volt, hogy max. a rendszer memória negyede, de nem lehetett több mint ... és itt ment felfelé 64, 128, stb. MB irányába. Szerintem tudhat 1GB-ot, de őszintén a teljesítménye mellett nem tök mindegy?
2013. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És miért nem számítana?Több memória nem = valamennyivel nagyobb teljesítmény? Ha nem miért?
2013. nov. 13. 21:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valamelyest lehet tuningolni valamilyen programmal?
2013. nov. 13. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, 512-t sem használ ki, nem hogy még többet, feleslegesen izgulsz.
2013. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen teljesítményű GPU-nak bőben elég az 512MB is. Elvileg BIOS-ból adhatsz neki 1GB-t is, de a játékok nem lesznek gyorsabbak. Nem a memória mérete határozza meg a GPU teljesítményét, de ezt sok laikus nem tudja...például ezért tesznek a 10k forintos HTPC videokártyákra is 1-2GB memóriát (hogy jobban vigyék, lecseréljék a régit). A GPU teljesítményéért maga a GPU felépítése, a benne lévő alegységek száma és az órajel felel....ezen felül nagy teljesítményű GPU mellé nagy memória sávszélesség is kell, illetve nagy felbontásokhoz, több monitoros használathoz és magas grafikai beállításokhoz kellhet már a sok memória (alacsony teljesítményű GPU ilyen esetben már rég kifekszik, így olyanokra azért nincs értelme a sok memóriának). A HD8330 negyed annyi egységgel plusz kisebb órajelekkel és memória sávszélességgel büszkélkedhet, mint egy 21k forintos HD7750 1GB GDDR5 (és még erre a kártyára is elég az 1GB videomemória).
2013. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Laptopba van ez a kártyna,tudatlanságom miatt 4gb ddr3 ram volt benne én meg vettem bele még 4 et hátha jobb lesz :SSSSS

Köszi a kielégítő válaszokat.

2013. nov. 14. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen a (GB memória amúgy is divatos manapság, aminek az alaőja az volt, hogy tavaly nagyon olcsó volt a DDR3 RAM (én is vettem az asztali gépembe 2x4GB DDR3-1600 RAM-t mindössze 12k-ért, de még manapság is csak nagyon ritkán megy a memória használat picivel 4GB fölé). Persze idővel jól fog jönni, ha van tartalék. Véleményem szerint egy átlagos, eleve kisebb teljesítményű, általában egyszerűbb feladatokra használt notesz gép bőségesen elvan 4GB memóriával, még akkor is, ha ebből elvisz 512MB-t az integrált GPU. A 8GB memóriádat esetleg kamatoztathatod, ha a felét RAMDisk-ként használod fel. Ilyenkor az a memória mennyiség egy illékony/átmeneti adattárolóvá avanzsálódik, ami sokkal(!) gyorsabb egy HDD/SDD meghajtónál, így a gyakran használt fájlok ide töltődve sokkal gyorsabb/kényelmesebb géphasználatot biztosíthatnak. Ha a gépet csak aludni küldöd (és gyakran tudod tölteni is), akkor a kikapcsolásokkal/újraindításokkal sem ürül ki a RAMdisk tartalma. Én magam ugyan még nem használtam, de elméletben ez egy jól működő dolog, biztosan többet ér, mint ha csak feleslegesen malmozna az új 4GB-os modul a gépedben.

AMD RAMDisk:

[link]

Elvileg !GB-if ingyenes, ha AMD márkájú RAM van a gépedben, akkor 6GB-os ramdiszk is létrehozható ingyenesen. Ennél nagyobb kapacitásokért már fizetni kell (egyébként 8GB memóriához 4GB-os ramdisk létrehaozását javasolják).

[link]


Egyébként van több féle RAMDisk alkalmazás, érdemes lehet utánaolvasni a témának részletesebben illetve próbálgatni.

Tavalyi cikk/reklám a témából:

[link]

2013. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi majd kipróbálom
2013. nov. 17. 20:06
 9/9 Avaon válasza:
Nekem is prociba intrgrált kártám van nekem meg az a baj h sokat használ de biosban nem találom a beállítást Msi a78m e35
2014. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!