Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 300 wattos számítógép tápegysé...

Huszti Tibor kérdése:

300 wattos számítógép tápegységgel meg tudok hajtani 20 méternyi led szalagot?

Figyelt kérdés

A 20 méter led szalag 10 ampert vesz fel, a számítógép kimenetein + 12 voltnál elvileg 13 ampert bír. Próbálta már valaki ezt a megoldást! Rá lehet kötni vagy egyáltalán nem vagy inkább vegyek egy nagyobb tápot ami 18 ampert is tud +12 volton?

Terheletlenül a feszültség lassan felkúszik 16 voltig bár azt mondják ha megterhelem nem megy felfelé hanem beáll 12 voltra.Vélemények és tapasztalatok érdekelnének!Előre is köszönöm a segítséget!



#tápegység #LED szalag #stabilizált táp
2013. nov. 15. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi a valószínűsége, hogy azok a régi tápok egyetlen 12V-os ágon tartósan 10-Ampert kitoljanak.
2013. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mókás lesz mikor egy kiégett led miatt nem ég a 20méternyi szalag. Azt aztán keresheted.

Elméletileg rákötheted, menni fog vele, amennyiben a led szalagon a ledek egymáshoz képest sorosan kapcsolódnak, a tápegységhez ledek összessége pedig párhuzamosan.

De egy valamit kifelejtettél a számszerűsítésből.

A tápegység 13Ampert 1 12voltos kimeneten adja le, vagy az összes 12voltos kimeneten együtt?

Utóbbi esetben szét kell szabdalni a szalagot, ami mondjuk alapból egy jobb megoldás is lenne hibakeresés szempontjából is.


Megkérdezhetem amúgy minek neked 20méteres led szalag? Nem tudom elképzelni.

2013. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. Biztos az, hogy 10ampert vesz fel a ledszalag? Nekem kicsit soknak tűnik. Bár igaz, 20méter nem kevés.

2. Ami a tápokra van írva... Nos, egyrészt az a paraméter csak azt jelzi, hogy MAXIMUM mennyit tud leadni. Tehát nem azt, hogy folyamatosan mennyit... Ráadásul hacsak nem valami igazi tápod van (pl fsp), akkor ami rá van írva, az is csak túlzás, és a valós teljesítménye meg se közelíti azt.

3. Amit előttem is írtak, hogy a tápegység általában több részre van osztva, szóval jó lenne tudni, hogy azt az amperszámot egy ágon adja e le, vagy csak az összesen együtt.

2013. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elvileg a 13 ampert a + 12 ágon adja le/sárga vezetékek/ ami a tápba egy helyre van beforrasztva/tehát mint ha minden sárga szál egy helyre lenne beforrasztva.

Én tudom hogy max 13 ampert tud a táp a +12 voltos kimeneten de a többi kimenet /3.3 volt, 5 volt/ nem lesz terhelve így talán tudja is majd a 13 ampert de ha 10-et tud az már nekem megfelelő.Hátsó terasz világításának kellene a 20 méter ledszalag / tíz-tíz méter az egyik és másik oldalon.A szalag adatai szerint 4.8 wattot fogyaszt méterenként így a 20 méter 96 watt ami 12 volt esetén 8 amper lenne valójában.A szalaggok 5 méteres tekercsben vannak és 2-2 szalag / 10-10 méter/ lenne párhuzamosan.A táp összes sárga vezetékét ketté osztanám így táplálnám meg az egyik ill. másik 10 métert. Ez az elgondolásom, a varerán árulnak is egy ilyen tápot led szalaghoz átalakítva.Mit gondoltok?

2013. nov. 15. 21:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a szalag 3 ledenként darabolható így gondolom ha kiég 3 leg ami sorba van kötve akkor a többi még menni fog mivel 3-asával párhuzamosan vannak kötve:-)
2013. nov. 15. 21:57
 6/13 anonim ***** válasza:

300 wattos tápban tudtommal soha nem adtak ki osztatlan 12 voltos ággal tápot, értelme sem lenne. Az, hogy felkúszik 16 voltra a feszültség, már sokat elárul a tápról, Codegen vagy Vargáné vagy valami szutyok lehet az elkövető, mert egy minőségi táp az ATX szabvány szerint nem adhat le +-+5%-nál nagyobb eltéréssel feszültséget a 12 voltos ágán. A modern tápban van feszültségszabályozás, van túlterhelés elleni védelem, túlmelegedés elleni védelem és még sorolhatnánk.

Egy FSP APN60-as táp, ami a legalja azon tápoknak, amit bele lehet egy gépbe rakni, képes 16A-t leadni 12 volton és az 12 volt is lesz, 4-5 körül használtan már kapsz.

2013. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem járható út, én megpróbálnám. Viszont egyrészt valami kicsit minőségibb táp legyen, ha lehet. Használt fps, tényleg jó lenne a célra.


No meg azért biztonság kedvéért, üresjáratban mérj rá a 12-voltos ágra, hogy az ne 13-14 legyen, és stabilan tartsa az értéket, mert a ledek hosszútávon nagyon nem szeretik a magasabb feszültséget, meg a feszültségingadozást.

2013. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A táp egy codagen 300x tip. táp és osztatlan +12 voltos kimenete van,bele is néztem egy helyre vannak beforrasztva a sárga vezetékek.Úgy néz ki hogy találtam is egy 12 amperes tápot led szalaghoz amit 10 amperrel lehet folyamatosan terhelni.Köszönöm szépen a hozzászólásokat,tanácsokat!

Egy picit féltem a számítógép táptól mert olyan kis trafó van benne hogy valóban kérdéses hogy tudja-e a számomra szükséges amperszámot folyamatos terhelés mellett.Mégegyszer köszönöm!!!Üdv:Tibi

2013. nov. 15. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ahol ilyen szalagot árulnak, ott az igényeidet kielégítő trafót is tudsz vásárolni. Szerintem nézz utánna.
2013. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" mert olyan kis trafó van benne"


Azért van benne kicsi trafó, mert nagyfrekvenciás tápegységről van szó, nem hagyományos analóg tápról (és transzformátorról).

2013. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!