Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a számitogépem baja?

Mi lehet a számitogépem baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elöször is kezdeném a gépem tualjdonságainak fel sorolásával:

Intel Pentium (R) Dual -Core @ 2.60 Ghz 2.60 Ghz

Nvidia GeForce 9800 Gt 1GB

4 GB Ram

Directx 11

Windows 7 32 bit


----


Ez lenne az én gépem.


A probléma otr kezdödik hogy amikor kapcsolnám be a gépet akkor nem jön a kép.


Viszont lehet hallani azt hogy nyikkent egyet bekapcsolásnál és azt is hallani lehet amikor bejelentkezik a windowsba.


De a képen továbbra is nem is fekete inkább szürke kép jön,azonban a monitort is le ellenöriztem és ugy véltem hogy nem ö a hunyo.


Nos,még az a gond hogy van amikor müködik a gép,de nem több mint kb 1 órát. Ilyenkor ugy szokott lenni hogy szabadidömbenpc-s játékokkal játszok,(amikor jo a gép) és mikor kb 1 vagy 1,5 órája ott ülök akkor a képernyö hirtelen elszürkül,de a játék a háttérben megy tovább mert lehet hallani a hangját.


Ilyenkor amikor 'elszürkül' a monitor le szoktam áramtalanitani és 2-3 óra mulva jó lesz,de megint csak 1 óra hosszáig és utána ez a folyamat játszodik le ujra és ujra.


Közben gondoltam leszedem az oldal lapokat hogy lássam hogy is müködnek az alkatrészek. Ezután bekapcsoltam és ekkor a kép is bejött miközben gépeztem figyeltem a gép mit csinál.


A procinál ami van ventilátor olyan gyorsan pörgött ha oda teszem a kis ujjamat akkor egy ujjal kevesebbel élek tovább.


A videokártyán alul a ventilátor szintén piszok gyorsan járt.


Az ilyenkor nem baj hogy a ventilátor majd megszakad olyan gyorsan jár?


Miközben figyeltem a gépem müködését és neteztem közbe eltelt az az 1 óra hossza.


Ezután megfogtam a videokàrytát szabályosan tüz forró volt,a kezem azért kibirta de hosszabb távon nem lett volna egy kellemes érzés.


Most fogalmam sincs mibaja lehet,jelen pillanatban csak várok,és tehetetlenül nézek ki a fejemböl.


Legelöször a procira gyanakodtam hogy tul gyenge és hamar felmelegszik.


Aztán felmerültek csak a szimpla érintkezési hiba gyanú.


Most pedig egyre inkább a videokártyára gondolok.


Szerintetek mi lehet a baja? Nálatok fordult már elö ilyen?

Ilyen esetben mi a teendö?


Ui: A Windows rendszert is ujra telepitettem már,de nem oldotta meg a problémát



2013. nov. 16. 14:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy E5300 as a processzor.
2013. nov. 16. 14:42
 2/15 anonim ***** válasza:
Videokártya lesz, mivel ha közben megy tovább a játék, csak kép nincs akkor ez lenne a logikus.(mivel a vga a felelős a képért)
2013. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen igen elgondolkodtam ezen én is. És egyre jobban eree terelödik a gyanum.


De az miért van hogy egyszer müködik egyszer pedig nem?


Ui: Egyébként tudom nem mai szerkezet,de soha nem fordult még nála elö ilyesmi gondok.

2013. nov. 16. 14:46
 4/15 anonim ***** válasza:
hát gonodolom egyszer jó a krátya egyszer nem.. szerintem tuti az a gond, esetleg nincs az alaplapon integrált videókártya amivel megtudnád nézni ott jó-e?
2013. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Huha,fogalmam sincs.


Sajnos az ilyenhez nem értek,azt se tudom mi azaz intergált videokártya.


Igy erre nem tudok konkrétumot mondani.

2013. nov. 16. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:
általába az alapba van integrált videókártya, csak az eléggé gyenge.. lényeg hogy ugyan olyan csatlakozó van-e a hétoldalán mint amilyenre rákötötted a monitorod a videkártyára, mert ha olyan csatlakozó van az alaplap hátulján is ugye ahova minden mást kötsz akkor kösd rá nyugodtan és nézd meg ott működik-e, váram válaszod
2013. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem,hát minden esetre megprobálom a dolgokat.


Nagyon azt se tudom hogy hol van az alaplap,a procit meg a vga-t azért találtam meg mert rájuk van irva a márkájuk.


Ilyen tèren amatör vagyok.

De probálkozgatok hát ha sikerül alkotnom valamit,és akkor majd irok hogy mi hogy alakult.

2013. nov. 16. 15:09
 8/15 anonim ***** válasza:
az alaplap az amibe csatlakoztatod a videókártyát a processzort, igazából maga az a nagy panellap ami a számítógépházba van :D, ha van integrált videókártya benne a csatlakozója ott lesz a számítógépház hátuljánál ahol csatlakoztatod az egeret billt stb.. , és ha van és ugyan olyan a csatlakozója mint a videókártyádén akkor kösd rá arra és nézd meg ott jó-e
2013. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mielőtt vmelyik zseni belémkötne, tudom hogy nem csak a v.kártya és a proceszsor csatlakozik az alaplapba:D ,de ő csak azokat sorolta fel hogy tudja melyik melyik :)
2013. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na,szóval megnéztem.


Sajnos a két csatlakozó nem egyezik meg egymással,igy nem tudtam mit tenni.


De megprobáltam ugy hogy a videokártya csatlakoztatoját kihuztam és

semmit nem csatlakoztatam a videokártyához.


Bekapcsolni,bekapcsolt de ugyan ugy nem jött rajta semmi...

2013. nov. 16. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!