Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik proci a jobb? Intel vs...

Melyik proci a jobb? Intel vs AMD?

Figyelt kérdés

i5 v FX-8350 ?

[link]



2013. nov. 17. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nincs fikázva az AMD, csak valamikor megéri, valamikor nem.


Jelen esetben van az FX-8350, ami annyiba kerül, mint egy i5, de az esetek döntő többségében, még ha nem is mindig, lassabb, jobb esetben hozza a szintjét, míg a fogyasztása másfélszer annyira is fel tud ugrani.


Erős proci, el tudna kenni egy i7-et, de borzasztó a teljesítménykihasználtsága, mire meg javulna, már elavult és gyenge lesz.


Persze játékban VGA limit mellett eltűnik az a 20-25% különbség,

[link]

[link]

de a fogyasztáskülönbség megmarad.

[link]

2013. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mármint játékok alatt lassabb, pl. videószerkesztésben, renderben közelíti a jóval drágább i7-et."


Ami nagyjából 10-20 másodpercet jelent az alkalmazások felében ~100W extra fogyasztás mellett.

2013. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az az 1 baj van h én inkább AMD-s vagyok :D

Szerintem nicns nagy eltérés egy i7 hez képest és sokkal olcsóbb és véleményekben is sokan irják h jobb 1 kicsivel mint az i7 v i5

vhol meg azt h kicsivel rosszab de egy 20k val olcsóbb

de az a 20k meg 1 jó hűtő lenne mellé

2013. nov. 17. 23:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor megveszed. Te fogod használni, te fogod megfizetni a különbséget minden téren. Ha neked annyival többet ér, hogy AMD legyen a gépedben, mint amit elvesztesz a teljesítményen és a fogyasztáson, akkor vedd.


Vélemény bármi lehet, a tényszerű mérési eredmények viszont mást mutatnak. Az FX sem az i5 mellé lenne árazva, ha nem azokkal lenne versenyben.

2013. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kakas12 válasza:
47%
az AMD nekem is az van és a legujjabb játékokat is viszi
2013. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!