Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van-e olyan kis számítógép,...

Van-e olyan kis számítógép, ami kis áramot fogyaszt, és nem hangos?

Figyelt kérdés

Egy kis gép kellene, amibe max 2gb ram van, nem fogyaszt sokat és nem lesz forró.

Éjjel-nappal menne a hét minden napján, de kis teljesítőképesség bőven elég. (torrent, bot)



2013. nov. 17. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
laptop-ra gondoltál?
2013. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az gyorsan felmelegedik, meg hangos is. egy olyasmire gondoltam ami egy kis dobozka, nem nagy helyet foglal és mehet éjjel nappal, a laptopot meg folyton töltőn kell hagyni, és az se mehet huzamosabb ideig úgy, mert nagyon forró lesz
2013. nov. 17. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:

RaspberryPi: [link]


Passzív hűtésű, nagy darab hűtőbordával felszerelt mini ITX alaplap - mondjuk egy ilyen: [link]

hozzá egy 12 V-os tápegység: [link]

illetve egy PicoPSU 12 V -> ATX DC-DC átalakító: [link]

+ ház, vinyó, memória


Egy erősebb, OpenWRT-kompatibilis, USB porttal felszerelt router+USB-s vinyó: [link]

2013. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3#köszönöm a kommentet, de azt elfelejtettem leírni hogy lehetőleg windows oprendszerest keresek
2013. nov. 17. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Mini-ITX-es lapból létezik rendes intel/amd foglalatos is, amibe aztán megfelelő procit tehetsz. (Akár i3, i5 stb...)


Ezekre keress rá.

2013. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

BARBONE PC!!!

pont az amit keresel. keres rá van sok féle fajta(esetleg csináld magad v.).

2013. nov. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"BARBONE PC!!!"

Ezt mondtam én is a processzorral egybeépített mini ITX-es alaplap személyében.


"Mini-ITX-es lapból létezik rendes intel/amd foglalatos is"

Arra a célra, hogy csak egy torrentklienset futtasson felesleges.

Ráadásul az integrált processzoros Intel Atom/AMD Brazos változatoknál többet (Intel Atom: 15W alatt: [link] ,Intel 4. gen. i3: 35 W és felette: [link] ) fogyaszt, így hűteni kell rendesen, ami aktív hűtést jelent, az pedig zajos.

2013. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!