Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPC-s kábeles internet megoszt...

Verde kérdése:

UPC-s kábeles internet megosztása, két helyre, hogyan?

Figyelt kérdés
Kábeles internetem van, a földszinten van egy gépem, amiben a modemből(upc-től kapott) egyik gépre megy az internet utp vezetéken keresztül. Szeretnék az emeletre egy másik gépbe is internetet bekötni, az emeletre megy fel koax kábel(nem utp-s), ha oda rácsatlakoztatok még egy modemet ott lesz internet? Vagy a földszintről kellene, felhúzni egy külön utp kábelt? Wifi-t ha egy mód van rá nem szeretnék!

2013. nov. 18. 11:09
 1/5 Csxeba ***** válasza:
Egy switch-csel vagy routerrel megoszthatod, nem kötelező routeren sem bekapcsolni a wifit.
2013. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, csak nem szeretnék még egy utp kábelt felhúzni az emeletre, ha nem muszáj. Ha fent az emeleten van koax kábel, akkor onnan már nem tudom még egy modemmel továbbvinni az internetet(ugyan olyan modemmel mint a lenti gépnél)?
2013. nov. 18. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
azt úgy nem lehet,
2013. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

OMG! Se wifi, se utp...


Akkor esetleg a powerline, ami az elektromos hálózaton továbbítja a cuccot, és az meg úgyis van tán mindenhol a házban. A modemből az utp bele, aztán meg megy az egész házban a 230Vos hálózaton.

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"se wifi, se utp", gondoltam ha meglehet oldani úgy, hogy ha fent van a koax kábel vége, akkor oda is rakok egy modemet, de úgy látszik ez így nem jön össze.

Ezt a powerline-os módszert nem ismertem, de utánaolvasok, hogy hogyan működik, köszi!

2013. nov. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!