Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 CPU socketes LGA1155-ös...

2 CPU socketes LGA1155-ös alaplap?

Figyelt kérdés
csak mert itt keresgélek, de nem találok, pedig elméletileg kéne, hogy legyen. ha valaki talál, linket is adjon pls!

2013. nov. 19. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bässzákmeg. akkor egy olcsóbb 2CPU-s alaplap, amibe mennek 12KFt körüli procik?
2013. nov. 19. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
2 CPU-s alaplap mezeijúzer használatra utoljára Pentium 3 idejében volt. Mellesleg kb biztos vagyok abban, hogy fogalmad sincs mi az CPU.
2013. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
central processing unit? központi feldolgozó egység? igen, biztos én vagyok a hülye, de nem azért, mert nem tudnám a CPU jelentését, hanem mert egy ilyen arrogáns "közösségnek"(tisztelet a kivételnek) teszek fel bármi kérdést. főleg, hogy a válasznak nem volt semmi értelme..
2013. nov. 19. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért NE lett volna értelme? Nem tudtad meg belőle, hogy jó 10-15 évvel ezelőtt létezett olyan alaplap, amibe két CPU-t lehetett tenni? Oké, elhiszem, hogy nem. Mostmár tudod ezt is. Szívesen.

De a történelemhez hozzátartozik, hogy később (igazából már előbb) rájöttek, hogy sokkal jobb nem több CPU-t rakni egy alaplapra (legalábbis ha az árat nézzük), hanem egy CPU-ba több magot beletenni. Kettőt, hármat, négyet, hatot... Ezt hívják többmagos processzornak. És a fentihez hasonló módon kb biztos vagyok abban, hogy nem 2 CPU-s alaplapot keresel, hanem olyan alaplapot, amibe kétmagos processzort lehet tenni. Csak mert 2db 12k-s processzort beletenni egy 2 foglalatos alaplapba amúgy is olyan értelmetlen lenne, mint a majmok pötyögése a billentyűzeten.

2013. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anti paladin ***** válasza:

Lga1366-os foglalattal is volt két cpu-s alaplap, lga 2011-re is van. :)

Viszont újonnan az életbe nem fogsz találni ilyet, másfelől ha mégis, kapsz egy szívrohamot az árától, abból ítélve, hogy 2x12e-ért akarsz bele procit rakni.

Egyáltalán mire kell neked két procis rendszer?

2013. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jelenlegi alaplapomba 2 magos proci van, intel pentium g630, kb 12KFt volt, és gyengének bizonyul, ezért vettem volna még egy hasonlót, mert ugye ami ennél egy kicsivel erősebb (i3) már 3x ennyibe kerül, akkor már jobban járok, ha 2db ilyet rakok 1 alaplapba, tehát 2 foglalatos alaplapot szeretnék, nem olyat amibe bele megy 2 magos proci. ha így számolok, sokkal jobban megéri (legalábbis nekem, mint fogyasztónak) 2 db proci, mint 1 db 2 magos. ráadásul i3-nak sem mindig van 4 magja, a 3 magos is kurvädrága. amúgy pentium3 idején sztem a kazettás socket miatt próbálhattak több procit 1 alaplapra, végülis praktikus nemde? am szerver alaplapok sem véletlen használnak 2-3-4 procit, valszeg meg van az előnye, hiszen azokból 1 proci is 8-12-16 magos
2013. nov. 19. 20:11
 8/10 anti paladin ***** válasza:

Szervereknél kb. helytakarékosságból vannak több cpu-s kivitelek (könnyebb egy x procis alaplapot elhelyezni mint ha mindegyik cpu külön lapon helyezkedik el). Újonnan egy két cpu-s lap 100e körül van, használtan se lehet sokkal olcsóbb, legalábbis annyira nem, hogy az neked is megfeleljen.

Egyébként a két cpu-t nem minden játék tudja lekezelni, láttam már rá példát.

Drága vagy sem de még mindig azzal jársz a legjobban ha veszel egy i3-at vagy platformot váltasz és benevezel valami négymagos amd-re.

2013. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlen írtam a "mezeijúzer" kategóriát. A BP6 például a többihez képest megfizethető volt. Most viszont a 12k kategóriánál sokkal drágább lenne, de még a közel 50k-s i5-nél is. Így G630-hoz messze nem érné meg beszerezni ha lenne 1155-höz. Meg máshoz se nagyon.
2013. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen, gondolkodtam AMD-n is. egy kedves felhasználó ezt ajánlotta: AMD FX-8320

és ez lesz valszeg, olcsóbban nem úszom meg. a témát lezártnak tekintem.

2013. nov. 19. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!