Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB hub, külső táppal?

USB hub, külső táppal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy raspberry pi-t szeretnék venni és a kiegészítőket szeretném minél olcsóbban/praktikusabban megoldani. Szóval maga a kérdés az lenne, hogy ha van egy usb hubom, és arra rádugok mondjuk egy telótöltőt(usb kábellel) akkor az végül is úgy működik mint egy külső tápellátásos hub?

Mivel úgy szeretném hogy megveszem ezeket:

[link]

[link]

[link]


Így mondjuk a táp 5V out és 2,1A (raspberry kb 0,7A).

Akkor a tápra még rádugnám az usbhub egyik portját illetve a sata átalakító egyik portját így meglenne oldva a winchesterem tápellátása (WD Green C. 1Tb).


Ez így működne rendesen?

Usb hubba párhuzamosan van kötve minden mindennel?


2013. nov. 21. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 2,5"-os a HDD (vagy SSD) egyáltalán semmijen külső táp nem kell (laptopról sem). Ha 3,5"-ös a HDD akkor laptopról már kell külső tápegység, de PC-ről akkor sem (legtöbb esetben, leginkább a tápon múlik). Szóval, ha külső 2,5"-ös winyót akarsz USB porton vinni, akkor én a helyedben egy USB 3.0-ás keretet vennék. Amennyiben 3.5"-ös a winyó, akkor átalakító kábellel, de nem olyat amit te linkeltél be, hanem egy külső tápos átalakítót. Amennyiben ezektől függetlenül kell neked külső tápegységes USB elsoztó, kedvező áron már itthon is hozzá lehet jutni.


Bár mondjuk most nem találtam 3.-ás keretet, csak 2.0-ásat, de én a helyedben valahonnan kerítenék egy 3.0-ás keretet (amennyiben van 3.0-ás csati, ha nincs, felesleges)

[link]

Külső tápos átalakító:

[link] (ez egyébként 2.5-ös hdd-re is jó, nem csak 3.5-ösre.)

külső tápos usb elosztó (ha ezek után is kell):

4 portos:

[link]

7 portos: [link]

A 4 portosnál külön kapcsolókkal is tudod állítani, melyik usb port kapjon extra áramot.

2013. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szóval nem írtam le mindent amit kellett volna.

A winchester Sata2 csatis, és 3,5"-os.Tehát kell hozzá külső táp.


A kérdésem arra irányult, hogy az úgy kivitelezhető-e hogy az általam belinkelt átalakító egyik csati mondjuk megy a raspberrybe a másik csati meg a tápba.

Erre azért van szükség mert a Raspberry USB-port árama korlátozva van.

2013. nov. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!