Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy 20 perc játék...

Theanswer kérdése:

Normális, hogy 20 perc játék után throttingol a laptopom processzora?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy dell 3737 laptopom i7 4500u processzorral, és radeon 8870m grafikus maggal. Feltettem a Battlefield 4-et próbának, hogy mit is tud a gép. Az esetek nagy részében szépen fut a játék akár ultrán is, de mikor nagyobb terek jönnek a játékban szinte pillanatok alatt felszökik 100 C°-ig a processzor hőmérséklete(itt már low beállításoknál is), és elkezd throttingolni. Tudom, hogy ez nem egy játékgép, és nem tudják jobban megoldani a hűtését, de ez normális? Ez a hőmérséket már kárt okozhat a gépben?(alapjáraton 50C°-on jár a proci) Egy jó notebook hűtő mennyit tud ezen javítani?



2013. nov. 22. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már az is baj hogy alapbol 50 fokon van a proci. Itt a ventivel van valami baj.
2013. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az 50 fok üzemi hőmérséklet még éppen rendben van notiknál.
2013. nov. 22. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:

az i7 felesleges egy laptopba, mert akkora hőt termel (és hozzá még a vga), hogy úgyse fogod tudni kihasználni, vagy ha igen, akkor hamar tönkre fogja tenni magát, a kettő közül valamelyik


ez ilyen, max reklámnak jó bele egy ilyen cpu


cooler tapasztalatom szerint max 4-8 fokot segít, még ha tudod is szabályozni a noti saját ventijét

2013. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy a 100 fok amit produkál terhelés alatt az sok. De a laptop már megvan, és nem igazán akarom már most lecserélni, esetleg ha nagyon extrém ez a 100 fok akkor visszaküldöm gariba. A hűtőpadon kívül nincs még valamilyen praktika, amivel tovább hűthetem a notit?
2013. nov. 22. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Többet fogyaszt a benne levő proci mint amit a gép hűtése képes elvezetni, ez tervezési hiba, nem tudsz mit csinálni vegye, egy hűtőpaddal talán jobb lesz
2013. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Se a cpu se gpu téren nem vagyok annyira otthon, hogy most kapásból megmondjam neked, hogy ennek a gépnek melyik a bottleneck-je


DE:

mondjuk ha úgy tippelem, a cpu erős a gpu-hoz képest, akkor a speedstepet kihasználva korlátozni tudod a cpu szorzóját (alacsonyabb órajelen járathatod), windowson például gyönyörűen megoldhatod energiasémával


(és ekkor még mindig nem beszéltünk a vga-ról, ami szintén ki fog szenvedni egy idő után, de arról nem írtál hőmérsékleti adatot, vagy ilyesmi)

2013. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(gpu meg vga alatt persze ugyanazt értem, csak kicsit megkavartam a rövidítéseket, mostmár inkább "kártya" lesz..)
2013. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

paszta, kipuc, jobbféle culler master hütöpad.

os. optimalizálása.

esetleg fogd vissza a frekit, vagy a feszkót, és meg is oldódott a problem.

2013. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a gpu 80 fok körül megy, a cpu az ami már megközelíti a 100 fokot. Azt mondod próbáljam ki energiatakarékos üzemmódban?
2013. nov. 22. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:

konkrétan nem arra gondoltam, hanem hogy kézzel állítasz be egy saját módot: mondjuk legyen a Max Performance alapján, csak vedd vissza a max proc. teljesítményt mondjuk 80%ra, esetleg 60-70-re

persze a Cooling policy Aktív legyen, az szeritnem arra is van állítva

aztán mondjuk emeld meg a gép hátsó sarkait két kupakkal


és akkor most elkezded monitorozni egy játékkal

2013. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!