Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopomon elfogyott a...

A laptopomon elfogyott a hely, mit tegyek?

Figyelt kérdés

a C meghajtóról már egy csomó programot letöröltem, de egyre kevesebb a hely, ha bemegyek a c be és ott ikonrendezés méret szerintre kattintok akkor a Documents and Settings mappa van az első helyen, ha ráviszem a kurzort akkor azt írja ki h a mérete "nagyobb mint 377 Mb" ha pedig a tulajdonságokra megyek, akkor a méret elkezd nőni, és nem áll meg, lassan meg, eddig 1 gigáig mentem el vele, de a fölé is akar menni

próbáltam ccleanert használni, de nem segített, pedig régebben sok minden elfért rajta, most meg tele van 39 Gb de nem tudom mivel, office van még a c-n, a chrome, és pár kisebb program, de az új programokat már az E re rakom, sajnos néha ha pár óránál tovább használom, akkor azt írja ki h elfogyott a memória, és olyankor újra szoktam indítani



2013. nov. 24. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Documents and Settingsen belül, hogy mi mennyi helyet foglal! A rejtett fájlokat is!
2013. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem pirosodott be valamelyik particiód /C, D, E /, és a CClenert is futtattad, akkor van ott még hely. Bő lére eresztett irásodból az tünik ki inkább, amit a végén irsz, hogy kiirja: elfogyott a memória. A memória GB-ja viszont nem egyenlő a merevlemez GB-jával. A memória a gép agya, a merevlemez GB-ja pedig adatok-ra szolgál.

Itt az lehet a baj, hogy gépezés közben olyan műveleteket végzel és a gép inditásával egyidőben olyan programok is beindulnak és lekötnek /nem elfogyasztják, hanem lekötnek!/ a memóriából, ami arra vezet, hogy "elfogy". De ugye ez nem fogy el, csak lekötődik.

Helyedben megvizsgálnám, hogy géped inditásával egyidőben parallell milyen felesleges progik indulnak el és kötnek le a memóriából és azokat törölném.

Nem ismervén rendszerjellemzőidet/ memória GB, merevlemez kapacitás, op. rendszer stb./ pillanatnyilag azt kell

vélelmeznem, hogy géped memóriabővitésre szorul, kb. 2GB memóriabővités oldaná meg problémádat.

2013. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szóval nekem a memória az ami kicsi, igaz?

Ez a RAM vagy az megint más?

és azt hol tudom megnézni, hogy mi indul el indításkor, illetve azokat, amikre nincs szükségem, hol tudom kikapcsolni végelegesen


egyébként win xp-m van, e gépem adait pedig nemsokára kiírom

2013. nov. 25. 17:55
 4/4 A kérdező kommentje:
megnéztem everesttel, melyik részét másoljam be?
2013. nov. 25. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!