Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik előre pasztázott CPU...

Létezik előre pasztázott CPU hűtőventillátor?

Figyelt kérdés

2 éve szereltem össze a gépemet. Gyári hűtő ment rá az i5 2400 LGA1155 procira.

Most már eléggé melegszik.

Több kérdésem is lenne:

1. Előre pasztázott hűtő létezik? (pcx, edigital és ipon oldalakról szoktam rendelni, olyan jöjjön szóba, amit ezekről megtudok rendelni)


2. Alaplapot kikell szednem a házból?

3. Milyen nehezen lehet ezt szétválasztani, mármint a CPU-t és a hűtőt? Gondolom 2 év alatt eléggé összeragadt.

4. Illetve mivel tisztítsam majd meg a procit?



2013. nov. 25. 11:57
 1/4 hypno ***** válasza:

1. Inkább csak a procikhoz csomagolt hűtők ilyenek, de láttam már előre pasztázott hűtőt is, csak nem emlékszem melyik volt az. :)

2. Nem kell kivenni.

3. Esete válogatja. A napokban volt itt egy kérdés, amikor a srácnak teljesen összesült és ahhoz kért segítséget, hogy le tudja szedni.

4. papírtörlő jó lesz. A régi paszta ne kerüljön az alaplapra.


Lehet, hogy elég lenne csak a hűtöt rendesen kiporolni.

2013. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kiszedni az alaplapot, elég ha a házzal együtt az oldalára fordítod, persze húzz ki minden kábelt előtte... :)

A hűtő könnyen lejön a prociról.

Proci tisztításhoz alkoholt (nem jäger :D) szoktak használni, de ha nincs más akkor zsepi is megteszi, baja nem lesz tőle, de jobb, ha alkohollal van tisztítva, mert leviszi a zsír meg minden szutykot, és jobb lesz a hőleadás stb... persze utána ne fogd meg a proci tetejét, csak az oldalánál fogjad.

2013. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hypno ***** válasza:

Kiegészítés:


Ha beírod a keresőbe, hogy "How to removing intel cpu cooler" találsz pár videót.

2013. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. általában a CPU -hoz csomagolt hűtök, de lehet venni külön pasztát, és nem is drága.

2. esetek 99% -ban nem, van néhány alap lap, ami elég szerencsétlenül van kialakítva, és másik oldalt össze kel nyomni egy műanyag kapcsot...

3. elég változó, volt amelyiken könnyedén leszedtem erőlködés nélkül, és volt olyan is, ahol a proceszor foglalat előbb adta meg magát, mint a paszta általál okozt kötés.

4. én acetonos/alkoholos fülpiszkálóval szoktam leoldani, és papírzsepivel letörölni. :-)

2013. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!