Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a vélemény erről a tápról?...

Mi a vélemény erről a tápról? FSP Raider 750w?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemrossz táp. Milyen konfighoz lesz?
2013. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy fx-8320 4 db ram r9 270x késöbb lehet crossfire
2013. nov. 25. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj ekkora táp. Inkább minőségibb 600W-os.

Corsair GS600

XFX Pro 650

Coolermaster GX650

2013. nov. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BM-Striker ***** válasza:

Jó a hatásfoka, de instabilak a feszültségei terhelés mellett.


Ha nincs kihasználva a teljesítménye, fölösleges ilyet venni, ahok megy szökség van 750w-os tápra, oda meg ennél jobb tápegység való.

2013. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neeeee ezt ezen a k.cs.g oldalon már eljátszották velem mindenki mást mond egyik mondja vegyél coolermastert a másik erre nem az nem jó inkább vegyél corsairt erre jön a másik xfx jobb -.- bocs de engem az érdekel ha van valakinek ilyenje akkor mi a tapasztalata
2013. nov. 25. 17:16
 6/7 BM-Striker ***** válasza:
100%

A 20000 alatti tápok között a Seasonic belsős XFX Pro széria legjobb magyar piacon.


A Raider széria gyakorlatilag egy végletekig lecsupaszított Aurum-hoz hasonló belsőt használ, hatásfoka kielmelkedő ebben az árkategóriában, de feszültégingadozás nagyon közel van az ATX szabvány szerinti 5%-os határhoz.


A Corsair CX az egy korrekt egy ágas alsó kategóriás széria CWT belsővel, de mióta lement az XFX pro ára megszűn jó vételnek lenni.


A Cooler Master G és GX széria Enhance belsős, mi szintén kiváló minőségű.


Az, hogy éppen melyiket ajánlják, az mindig az aktuális áraktól függ.


Egy 750W tápra csak egy több gpu-s rendszernél lehet szükség, oda meg már FSP Aurum vagy EGN kell, nem Raider ha a márkán belül nézzük.

(A 750-e Raiader árán van már 600w-os FSP Aurum és 650w-os EGN is)

2013. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár már évekkel ezelőtti a kérdés. Nekem most lett rossz tapasztalatom a tápról.

Én egy "munkás" gépben használom, de dobom is ki pár naposan.


5 HDD, 2 DVDRW, i7, sok RAM, nincs izmos GPU, de van LTO-5 szalagos meghajtó a gépben. Na az utóbbi beszerelésével kezdődtek a bajok. Ugyanis ez egy szerverbe való cucc, és úgy néz ki tápra nagyon érzékeny.


Az előző tápot kinőttem a sok HDD-vel. Bár 400-500W-os táp elég lett volna, de megvettem a a 750W-os FPS Raidert. Ne innentől kezdve véletlenszerűen elkezdte resetelni magát a szalagos meghajtó, írás közben. Valószínűleg az a baj, hogy ahogy az előttem író is írta, a terhelésváltozásoknál nagyon ingadozik a tápfesz, és ez meghülyíti a szalagos meghajtót.


Később találtam ezt a cikket:

[link]


Itt is pont ezért a "FAIL" kategóriába tették, mert a dynamikus terhelésnél egy katasztrófa...


Lehet sima PC perifériáknak ez nem okoz gondot, de sajnos ez van, és beszoptam ezzel a táppal.

2017. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!