Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel G1610 vagy G2020?

Intel G1610 vagy G2020?

Figyelt kérdés

Melyik proci éri meg jobban ár érték arányban?

Igp ben nincs különbség és teljesítményben sem sok tesztek alapján.



2013. nov. 26. 12:59
 1/5 soccerway ***** válasza:
g1610 elég neked, ha 3000Ft-on vergődsz.
2013. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul teszed fel a kérdést. A kérdés, kell-e neked a kicsit erősebb proci, ha nem, akkor vedd a G1610-et. Otthoni, netezős gépbe határozottan az olcsóbbat érdemes venni a kettő közül.


Ár/teljesítmény arányt pedig nem érdemes objektív módon mérni. Ugyanis eleve, ha lineáris skálán méred, ami alapján a passmark oldalán a passmark pontszám/ár arány 48,9 a G2020-nál, és 78,66 a G1610-nél, tehát utóbbi a nyerő, az csalóka, mert mindig a magasabb teljesítmény ár-érték aránya a rosszabb, ami azért van, mert a teljesítmény felülről korlátos, minél feljebb lépsz, annál többe kerül a további extra teljesítmény. Így persze a legjobb ár-teljesítmény arány a legolcsóbb processzoré (a kis fogyasztású proci, vagy más architektúrák az más tészta, adott kategórián belül lehet nézni).


És ott van a másik oldala, hogy neked mennyit ér a további teljesítmény, azaz csak ár/hasznosság arányt tudsz összevetni.


Másrészt én nehezen tudok elképzelni olyan feladatot, amire a G2020 elég, a G1610 nem, szóval én biztosan az olcsóbbat venném a kettő közül, de nyilván játékos gépbe egyiket sem (alsó kategóriás játékos gépbe sem, mert ott célszerűbb az olcsó proci + olcsó VGA helyett AMD APU-t venni).

2013. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1/2

Hát ha így nézzük akkor a +3000ft hoz még 3000at teszek akkor már G2030, de még akkor ahhoz 5000ft és már egy i3 is kijön és így tovább... Valahol meg kell húzni a határt nem? :)


# 2/2


Úgy döntöttem a G1610-est veszem. Netezni letöltögetni, DV kameráról videót digitalizálni bőven elég... :)

Az előbbi E5200 nál gondolom ezis erősebb. :)

Köszi!

2013. nov. 26. 14:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Na, végül egy Gigabyte GA-H61M-S2PV alaplap és egy G2030 proci lett, igaz nem újan vettem, de csak 1 hónapos. Viszont 4000ft-al olcsóbban vettem őket mint ha G1610 procit vettem volna újan. :)
2013. nov. 29. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Bölcsen cselekedtél.

Én fél éve ugyanilyen dilemmában a G2020-at választottam, de 55 százalék fölé még vittem a cpu-t...tehát a Celeron is jó lenne, de:

-még lehet nagyobb cpu igényem,

-az erősebbet könnyebb használtan eladni,

-mégsem a legalja, ahogy a gépem többi része sem, így kiegyensúlyozottabb a konfiguráció.

2013. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!