Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem még pár éve egy gépet...

Vettem még pár éve egy gépet használtan, de nem értek hozzá. Kicsit lassan indul. Mitől lenne gyorsabb, mármint mit kellene benne cserélni?

Figyelt kérdés

Az van itt hogy:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80Ghz , 2.79 Ghz

504MB ram. A winchester 80gigás 25giga szabad hely van rajta. Egyébként ezen futna rendesen a windows 7?



2013. nov. 27. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ebben kb. mindent cserélni kéne, 10 évvel ezelőtt számított gépnek. Ma már egy telefon is gyorsabb nála. Win7 futna, de nem túl szépen.
2013. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
lassú lenne nagyon , 1GB ram mellett is észrevehető hogy lassú, Ha vennél bele még RAM-ot gyorsabb lenne, meghát ha azóta nem lett újratelepítve a rendszer pár év után lehet ráférne
2013. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De mi az a minden? :) Nekem igazából csak internetre kell,meg nincs vele semmi baj,csak kell várni 15percet kb amíg végig megy a vírusírtó meg bemelegszik. Amúgy amit cserélni kell benne az milyen árban van?
2013. nov. 27. 23:25
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha még ezt akarod használni egy darabig, a RAM-ot mindenképp bővítsd.

Ezen kívül másra már felesleges költeni. Elavult és régi foglalat.

2013. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
és egy "jó" RAM kb mennyibe kerül mostanság? :3
2013. nov. 27. 23:28
 6/16 anonim ***** válasza:

1 giga DDR 4400 forint a PC-Maxban. (Az ország kb. egyetlen normális, használt hardvereket árusító üzlete.) Mondjuk a te gépedbe kéne 1,5-2 giga, majdnem 10000-be kerül. A duplájáért már jóval modernebb gépet kapsz használtan cakk-pakk. Ezért mondjuk, hogy nem érdemes bővíteni.


Annyit tegyél meg vele, hogy újratelepíted, és nem teszel rá vírusirtót, mert a mai vírusirtók olyan mértékű lemez- és processzorhasználatot generálnak, amit ezek a 10 évvel ezelőtti gépek nem bírnak. Helyette használd ésszerűen a gépet, ne futtass olyasmit, amiről nem tudod, hogy mi az, és sokkal gyorsabb lesz.

2013. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Így van.

Mindenképp rakd újra, ráfér egy friss operációs rendszer.

Emellett próbáld meg ne tele rakni a gépet mindenféle programmal, tényleg csak a legszükségesebbeket telepítsd és persze olyanokat, amikről tudod, hogy micsoda, kerülve ezzel a vírusokat.

És igen, nagyon belassítja a gépet egy-egy vírusirtó.

2013. nov. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Soha nem értem az ilyen válaszokat. Ha nem két perce vettél valamit, akkor "dobd ki, add el, sz*r, stb.". Nem az!

Csak tudni kell mire vetted, és most mire tudod használni...

A 15 perces "melegedés" több okból is lehet - és ne mondjátok már, hogy elavult gépeknél természetes, h. 10-15 perceket pörög a kereső egy 80 gigás winchesteren...


A következőket kellene tenni:

- automatikus frissitések alapban kikapcs (na az pl. lehet több perc, h. keresi, letöltö, telepíti.) Én ezt már a legelején ki szoktam kapcsolni. Az én tudtom nélkül ne töltsön, telepítsen le semmit. És nem kell mindig új! Majd ha kell eldöntöm, és nyilván meg fogom keresni az újabb verzióját a prgramnak. Azért meg tényleg felesleges, mert pl. a víruskeresőt a fejlesztő kiegészített egy újabb skinnel, vagy már a hűtőmmel is tud kommunikálna a program...ezért felesleges...


Kée egy jó kis rendszerkarbantartó programot letölteni - ez a másik alap.


Aztán vírusírtó tök felesleges. Mindig átnézi a fájlokat, de könyörgöm, ha van egy jó védelmi rendszered, akkor full nézheti úgysem fog találni semmit...(értelmetlen)


A RAM egyértelmáen bővíteni kell min. 2 gigáig (ha csak netezés szintjén használod), de javasolt inkább több...


A windows 7 nem tudom miért ne futna ezen a gépen amúgy, mikor a ram-követelménye 1gb.... :-/


Akkor le kellene pucolni minden sz*rt, ami felesleges. Tudod hány olyan gépet láttam, h. a tulaj kattintgatott ész nélkül össze-vissza. Persze ezek a programok - tök fölöslegesen - gépindításkor már a háttében indulnak, hogy "rendelkezésre álljanak". Könyörgöm, minek? Egyszer brahiből letöltöttem X-éve, azóta sem indítottam...tök felesleges...


Ja a ramból 4 gb-t már fesleges, feltételezhetően a win7-es 32bit-es változatát raknád fel (azt érdemes), az meg úgysem fogja kezelni....

2013. nov. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Ja még a ram, meg amit itt írt az egyik hozzászóló, h 10ezer...

Hát babám, ha te egy 10 éves géphez a Váci utcában veszel alkatrészt... :-/

közösségi oldalakon használtan már 2-4ezerét utánnaddobják.., nyílván értelmes ember Trabantba nem vesz kipörgésgátlót... :-/, és 10 éves géphez sem üzletben vásárol.

2013. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Létezik 64bites,és 32 bites windows 7,neked hány bites a procid?

504 mb ram nagyon kevés a windows 7-re,a 32bitesnek kell 1gb ram,a 64 bitesnek 2gb ram,és az sem mindegy hány Mhz-en működnek 800-2000 Mhz,már egész jó. Meg nem ártana vinyót cserélni,ha hallod,hogy kerreg-zajong. Sata 2,sata 3-as már nagyon gyorsak,na meg az ssd. Pasztát kenni a procira,és ellenőrizd a ventilátor lábainak épségét,videokártya sem mindegy,mert a facebook-on,és egyéb helyeken,a nagy felbontású képeket,lassan jeleníti meg a gagyi videokártya.

2013. nov. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!