Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy a legolcsóbb 3 FullHD...

Hogy a legolcsóbb 3 FullHD monitort üzemeltetni egy gépről, ha játék NEM cél?

Figyelt kérdés

Nagy előny, ha mindhárom csatlakozó DVI, természetesen csavarokkal lefogatva. Amennyiben lehetséges, bőven elég lenne az IGPU (talán tévedek...), és bármilyen megoldás érdekel (pl. Intel és AMD egyaránt, kis fogyasztású vékonykliens három monitorral, egyszerű videokártyák+alaplapi együtt akár, ha az az olcsóbb, stb stb)


Keresgéltem és nézelődtem én elég sokat, talán valami elkerülte a figyelmemet, de bosszantó módon kb a kétmonitorosig jut el az ember, meg az is elég sokszor bevon HDMI kábeleket (mozgatnám egyben a gépet időnként, legyen az én dolgom, miért nem akarom ki-bedugdosni a kábeleket és miért akarok speciális hordozóeszközt készíteni/készíttetni neki, nem ez a kérdés, lényeg, hogy a HDMI nem rögzíthető, és rosszkor tudna hibákat produkálni, ami nem megengedhető akkor sem, ha viszonylag hamar orvosolható).


Köszönöm a segítséget!


2013. nov. 28. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Olcsón ezt nem tudod összehozni, főleg nem úgy, hogy kihagyod a HDMI-t. Egy VGA is tudja ezt, mondjuk egy 7770-re is rámegy a 3 monitor, de ebből egy DVI, egy HDMI és egy Display Port. Ha 3 DVI kell, az két VGA, méghozzá olyan, amin van 2 db DVI is.
2013. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a gfarkatin van egy DVI egy VGA és egy HDMI is akkor akár átalakítókkal is meg lehet oldani. VGA-t és HDMI-t is lehet DVI-re fordítani. Szerintem működne. Bár hogy win hogy kezeli az más kérdés...
2013. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

* "Ha a grafkarin"

bocsi :)

2013. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj a HDMI-vel, hogy nem olyan stabil, mint egy két csavarral felfogatott DVI, ezért is gondolom, hogy elég erősen kerülni kéne. Nem állítom, hogy nem fogom beforrasztani az anyjába a HDMI-t, ha több tizes a különbség, csak nem szeretném. :)
2013. nov. 28. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy ha kötegeled a kábeleket és a hdmi-re kicsit többet hagysz akkor nem csúszhat ki (a másik kettő előbb megfeszül azok meg ugye fixen lennének).

Ha ez nem megoldható így és csak a jelet kell leosztani (tehát ugyan azt akarod látni minden kijelzőn) akkor egy sima elosztó nem elég?

[link]

2013. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az elosztós megoldás asszem (nem emlékszem miért) nem okés két 1920x1080-as monitorhoz, nekem meg jóformán a jó nagy képernyő-terület az elsődleges a munkához, vagy legalábbis piszkosul magától értetődő, hogy úgy volna ideális. Nem állítom, hogy ne volna jobb 1-2 4k monitoron lakni, de amíg nem olcsósítják a kínai szutykot, addig marad az elterjedtebb 1920x1080, lehetőleg három.


Egyébként mi a max, amire DVI-elosztót lehet használni? Vagy mitől függ, mi a max?

2013. nov. 28. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!