Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigurációt ajánlotok...

Milyen konfigurációt ajánlotok kb.50. 000 forintért? Alaplap+proci+ram+táp+ház

Figyelt kérdés

Helló, körübelül 50.000 forintom lenne arra, hogy kicsit jobb gépem legyen. Ami VAN ezért nem kell: 60GB SSD + 500GB HDD. Egy olcsó most vett PCI-E VGA 1GB NVIDIA GEFORCE 210


Amit szeretnék:

Egy jó proci, Intel. Tudom, talán jobban megérné AMD, de Intelt szeretnék, ez legyen a lehető legjobb, úgy hogy még a többi is beleférjen a keretbe.

Alaplap, nem tudom, mindegy, ami jó a procihoz, ha jól értem SSD-hez legjobb a SATA3-as csatlakozós lenne. Szóval alaplapból csak az alap, minimál.

4GB DD3 RAM, több nem kell.

Ház mindegy, olcsó.

Táp, megbízható, nem túl brutál, de azért megfeleljen.


Nem akarok a legújabb játékokkal játszani, főleg maximum felbontásban, de azért pár éves jobb játékok nem baj ha elfutnak. Inkább csak egy egyszerűen gyors gépet szeretnék, munkára, netezni, filmezni.


Előre is köszönöm a segítgséget!



2013. nov. 30. 03:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Komplett gép

Asrock H61M-VG4 alaplap 36 hó gar.


1 db 10,389 Ft


Komplett gép

FSP HEXA 400W tápegység 24 hó gar.


1 db 9,314 Ft


Komplett gép

Intel Pentium G2020 processzor 36 hó gar.


1 db 12,760 Ft


Komplett gép

Veritech 4GB DDR3 1333MHz VG memória 12 hó gar.


1 db 9,068 Ft


Komplett gép

XDL Basic X-01 fekete-vörös ház 12 hó gar.


1 db 3,729 Ft


Összesen: 45,259 Ft

2013. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is a videokártyát hajíthatod is a kukába (vagy eladod), mert a legolcsóbb Intel proci integrált VGA-ja is erősebb, mint ez.


Emiatt én elgondolkodnék a helyedben mégiscsak egy FM2 foglalatú AMD APU-n az Intel proci helyett, mert azt írod pár éves jobb játékokkal játszanál, és az AMD-k IGP-je jobb, mint az Intel-é. 50 ezerből meg nem fogja futni még videokártyára is, az Intelnél meg csak a csúcsprociknak van olyan IGP-je, mint az olcsó AMD APU-knak.


Szóval az én javaslatom:


Alaplap: Asrock FM2A75M-DGS 13574 Ft

Processzor: AMD A6 5400K 13334 Ft

Ram: Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz 11490 Ft

Ház: XDL Basic X-01 3729 Ft

Táp: Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM 6881 Ft


Összesen: 49008 Ft


Az AMD proci GPU-ja: Radeon HD 7540D, ami passmarkon 524-es pontszámú, a Geforce 210 pedig 185 pontot kapott. Az alaplapban amit írtam, van sata3. Az árakat pc-x.hu-ról vettem.

2013. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még mindig második vagyok.


Amit első javasolt, Intel vonalon kb. annyit lehet kihozni, esetleg az FSP HEXA helyett lehet az általam javasolt olcsóbb táp (az is FSP belsejű, de csak a 350 wattos modell valójában, de diszkrét kártya nélkül oké), és helyette sata3-as alaplap (Asrock H61M-VG4 az sata2-es). És persze a Pentium G2020 IGP-je is magasan veri a Geforce 210-et, tehát ez esetben sem lesz arra a kártyára szükséged, de az általam javasolt AMD-vel jobban fognak menni a játékok, még ha a proci CPU része gyengébb is, a GPU jóval erősebb, mint az Intel HD.

2013. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

igazából ezt geforce VGA-t csak azert vettem, mert a fantasztikus dell gx620-ba téve így legalább az age of empire eldöcög :D


elnézést a naív kérdését, de mindezek azt jelentik, hogy manapság a procikban van videómeghajtó? vagy hogy van ez?

2013. nov. 30. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

A procikba integrált alapvetően a korábban alaplapra integrált helyett van, Intelnél az első generációs core i-k óta minden asztali és laptop processzorban (az Atomtól kezdve az i7-ig), AMD-nél az A sorozat 3 generációjában (Llano, Trinity, Richland) és a kis fogyasztású Brazos 1, 2 és Kabini procikban van, az FX-ekben viszont nincsen, és az FM1, FM2 Athlonokban sincs.


Az AMD ezeket nevezte el APU-nak (Acclerated Processing Unit), egyébként nem csak GPU, hanem a memória vezérlő is rá van integrálva.


Viszont ezek csak belépő szinten helyettesítik a diszkrét videokártyát, komoly gamer gépeknél már nem, de 50 ezerből nem lehet még videokártyát is kihozni.


Egyébként még abban van perspektíva, hogy bizonyos nem grafikus számításokra is lehet alkalmazni a GPU-t, és ha egybeintegrálják a kettőt, akkor kisebb a CPU és a GPU közötti távolságnak, ami kedvez a heterogén programozásnak, amikor úgy fejlesztik a programot, hogy a jobban párhuzamosítható számításokat a GPU végzi.


Emellett az AMD egyes integrált GPU-i képesek egyes AMD videokártyákkal együtt dolgozni, de egyébként csúcskategóriában mégis jobb a legerősebb VGA + egy erős proci.

2013. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon köszönöm a segítségeket!
2013. dec. 1. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!