Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma? Kizárólag...

Mi lehet a probléma? Kizárólag sötét helyeken vibráció szerű csíkok vonulnak, mi ez?

Figyelt kérdés

Új számítógép. MSI GTX 650 Ti Boost 2 GB videókártya.

A helyzet a következő: asztal, képek, videók, játék átvezetők tökéletesen megjelennek. Ellenben játék közben (Far Cry 3, Crysis 3, Valley Benchmark) a szürke/szürkült/világos fekete azaz sötétebb színekben csíkozódásra lettem figyelmes, mint ha vibrálna a monitor(régi géppel nem volt ilyen gond, a monitor ugyanaz). Világos területen, napon, árnyékban nem tapasztaltam ezt.

Konkrét példa: Far Cry 3 van egy ház, az egyik fala sötétebb, szürkés és látszódik ez a csíkozódó vibrálás szerűség míg a közvetlen mellette lévő világos mintás falon semmi ilyen nincs. Másik: fényes nappal szabadban nem látszik a jelenség míg barlangban igen erősen.

Mi lehet a probléma? Vannak ötletek? Előre is köszönöm!


Illusztráció a könnyebb felismeréshez: [link]

Ilyesmi de csak is olyan részeken ahol mondtam! Ugyan így szaladgál "valami".



2013. dec. 3. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az úgynevezett földhurok jelenség.

[link]

Két módon javíthatod:

1. Veszel földhurok leválasztót ami nem olcsó

2. Földeletlen dugaljba dugod (vagy ha nem értesz a villanyszereléshez a földelést a villásdugón leragasztod szigetelőszalaggal)

Így nem lesz földelésed ennek minden hátulütőjével, de kis szerencsével különösebb gondod nem származik majd belőle.

2013. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez biztos? A régi gépemmel semmi ilyen probléma nem volt. Tökéletesen működik minden, egyedül a játékokban látszik ez.
2013. dec. 3. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Írd be googlebe hogy földhurok. Ez egy ilyeb dolog. Ettől vibrál a monitor, ettől búg az erősítő
2013. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De csak egy bizonyos színen/árnyalatban a monitor egy részén? Nem az egész... Csak azért kérdeztem.
2013. dec. 4. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!