Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc-t összerakáshoz kérnék...

Pc-t összerakáshoz kérnék segítséget! Szerintetek megfelelő az alábbi konstrukció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi konstrukciót néztem ki:

CPU: AMD FX-6300

GPU: Sapphire 7850 2GB DDR5 OC 11200-14-20G videokártya

RAM: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz KHX18C9T3K2/8X

Táp: FSP 500W FSP500-60APN

Illetve kérdezném még hogy ezek mellé milyen alaplap kellene?

Illetve hogy érdemes-e még bele rakni + hűtést és hogy milyen típusú HDD-t ajánlanátok(min 500Gb körül és lehetőleg viszonylag olcsó/megbízható)?

Inkább szoftveres téren vagyok otthon hardverekhez nem igazán értek, ezek mellett hosszas teszt olvasgatás mellet döntöttem, de persze lehet hogy még sem jók vagy nem kompatibilisek vagy hasonló. Ezért kérnék véleményeket.

Előre is köszönöm :)



2013. dec. 6. 17:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve menet közben ezt a HDD-t nézegetem: Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 Erről mi a véleményetek?
2013. dec. 6. 18:04
 2/9 A kérdező kommentje:

Illetve még itt vannak a linkek is a dolgokhoz amiket kifelejtettem:

CPU: [link]

RAM: [link]

HDD: [link]

VGA: [link]

Táp: [link]

2013. dec. 6. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
ASUS M5A97 EVO R2.0 remek valasztas ehhez. Esetleg ha tudsz meg gyujteni, akkor a vga legyen r9 270x. A gyari cpu huto zajos, de megteszi, ha nem tuningolsz. Ebben az esetben olcsobb alaplap is eleg.
2013. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Az "ajánlatot" is! A videókártya az általad javasolt lesz. Illetve még annyit szeretnék hogy 2 merevlemezt is bele lehet tolni? Értem ezalatt hogy lenne egy sima 2Terrás háttértároló illetve egy 60GB SSD az oprendszernek( [link] )
2013. dec. 6. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Bele, de a hozzaertok itt 120 gb-osat szoktak ra javallani. 60 nagyon szukos, gondolom ilyen gepen nem xp lesz.
2013. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg annyit, hogy a vga-bol vapor x valtozat, az a legjobb. Ha az pont nincs, az asus is jo, bar ez az en velemenyem.
2013. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kösz a gyors választ :) akkor ez lesz. Egyébként persze jobb lenne a 120 de már így is eléggé túlléptem a tervezett keretet.

Egyébként 64 bites win7 lesz rajta, de én a programok nagy részét a másik háttértárra szoktam pakolni(csak azokat rakom a win-hez amik nagyon kötődnek hozzá) Így egy esetleges win reinstallnál nem kell újra fölinstallálgatni őket :)

Tehát gyakorlatilag csak a win lesz rajta szóval elégnek kell lennie.(a mostani 32 bites 60GB-on van és van 20+GB szabad hely úgy h itt még a programokat is ide telepítettem.

Ezer köszönet mindkettőtöknek a villámgyors segítségért! :)

2013. dec. 6. 21:28
 8/9 A kérdező kommentje:
A vga pedig végül ez lett: [link] (Nem tudom erre gondoltál-e mert a "r9 270x" címszó alatt találtam vagy 10 db-ot is 50-60 ezres skálán.)
2013. dec. 6. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, akar arra is. Egyebkent mindketto, azaz mostmar mindharom en voltam, de szivesen.
2013. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!