Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam be a hangkártyám?

Hogyan állítsam be a hangkártyám?

Figyelt kérdés

Egyszer is mi adott:


Windows 8.1 64bit

C-Media CMI8768 7.1 hangkártya (1.02 driverrel, hivatalos oldalról)


1 Fejhalgató, normál 3.5ös jack dugasszal

1 Hangszóró, normál 3.5ös jack dugasszal


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom úgy bekötni a fülhallgatót és a hangszórót egyszerre, hogy mindkettő szóljon?


Valójában azt megoldottam, hogy szóljon mindkettő, 4 kimenetre állítottam a hangkártyát is és a windowsot is, csak az a problémám, hogyha egy 5.1-es filmet nézek, akkor szétosztja a hangot, és a fülhallgatón hallom a beszédet, a hangszórón meg a háttérhangokat.


Azt szeretném, hogy a hangszóró és a fülhallgató ugyan azt a hangot adja ki. Vagyis maga a hangkártya egyként kezelje a fülhallgatót és a hangszórókat.

Próbáltam elosztóval bedugni egybe, s stereóra állítani, de egy alapzúgást kaptam, illetve csökkent hangerőt...


Van erre megoldás? Ott van 6 dugasz, s nem hiszem el hogy elosztó kellene ehhez...



2013. dec. 8. 20:30
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

5.1 -ed van (6 dugasz), neked hangszóró kellene!

hiába nézed az 5.1 -es filmet, max 2.1 -ben hallod rosszul elosztva mivel oda is ad (leválaszt)hangot ahol nincs hangszóró. (fejh.+1hangsz.). amúgy akkor sem lenne jó mert nem beállítható, hogy milyen hangot hova tegyen. A film -et kellene sima sztereóra állítani. Vannak a lejátszóhoz, amik a sztereo hangot is módosítják

(pl.:SRS Audio sandbox) szélesebb sáv bass level wow effektusok stb beállításával, de a hangkártyád ossza a hangot, annak a beállításait arra vedd ahány hangszórót kell kezeljen!

[link]

2013. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem én mit mondasz, de ha csak stereó hangfalam van? Na meg fejhallgatóm?


Nem kell nekem térhangzás, épp azt akarom kiküszöbölni, úgy hogy minden menjen ettől függetlenül.


Az lenne a legjobb, ha a windows és minden program stereóba adna le mindent, de a hangkártya szétosztaná nekem két felé, úgymond klónozva a stereót.

2013. dec. 8. 20:58
 3/5 csacsi2 ***** válasza:
Ha a hangkártyád sztereora van állítva legalább nem vesznek el a hangok a nem rádugott kimeneten. SRS -t meg azért írtam, mert az sztereo -ban is "ál"5.1 -et sugároz ki. Értem mit akarsz, de legjobb tudásom szerint ez nem megoldható!
2013. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csacsi2 ***** válasza:
Jah és az SRS -ben könnyen válthatsz profilt a tálcárol. Nekem 5.1 + 2 (7.1 -re állítva a hangkártya) asztali van, az asztali a fejhalgatóban az 5.1 a helyén, de nem tudom külön szabályozni a hangkártyán,csak azt lehet, hogy váltok a sztereo (ha asztali hangszóró) és az 7.1 között (ha mind).
2013. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. dec. 8. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!