Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Irodai használatra érdemes...

Irodai használatra érdemes MAC-et venni?

Figyelt kérdés

Januárban nyíló üzletembe szeretnék egy Macbook-ot vagy egy iMac-et venni. Mivel az üzlet a prémium minőség jegyében lesz kialakítva, emiatt gondoltam Apple termékre.


Windows-os lévén eléggé ehhez a környezethez vagyok szokva, és nem tudom, mennyire látja el ugyanezeket a feladatokat egy Mac?!


Leginkább Office fájlok, pdf fájlok, email-ek olvasása, és természetesen internezetés töltik ki a munka nagy részét.

Sok nyomtatás, scannelés, és képszerkesztés!


Szerkesztő és tervező programokat is használnom kell elég sűrűn, szóval ez is egy kitétel.


Mivel még nincs tapasztalatom az Apple ilyen típusú termékeivel, így a segítségeteket kérném, hogy érdemes-e átállnom, vagy maradjak a biztosnál, és használjam továbbra is a Windows-t?


Esetleg ha tudtok linkelni videokat, ahol bemutatják, hogyan dolgoznak egy MAC-el, hogyan lát el hagyományos windows-os feladatokat, vagy mivel tudja ezeket a dolgokat esetleg még jobban is, mint egy Windows-os gép, az is sokat segítene!



2013. dec. 9. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Engem elriasztana egy Apple gép mint ügyfél. :-)

Inkább Sony vagy Lenovo -t látnék szívesen.


Amúgy az alternatív programokat nehéz lesz megszokni, de nem lehetetlen.

Viszont mielőtt elkezdenéd, használni próbáld ki az Ubuntu -t, ingyenes, és közelebb áll az apple termékhez, mint a windows.

2013. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Csxeba ***** válasza:
55%

Én sem vennék, ha nincs valami különleges okom rá, hogy azt vegyem. De mivel az OSX UNIX alapú rendszer, esetleg megpróbálhatnád valamelyik Linux-disztribúciót próbaként, mivel a kettő valamilyen szinten hasonló, vagy a FreeBSD-t, ami egy másik UNIX alapú rendszer.


Aztán még az is lehet, hogy megtetszik a Linux és annál maradsz :D Sok előnye van, főleg, hogy ingyenes. Kezdetnek a Linux Mintet tudom ajánlani, elég kezdőbarát rendszer.

2013. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anti paladin ***** válasza:
71%

Teljesen fölösleges emiatt almát venni. Bőve elég ha nem valami szakadt, leharcolt, koszos gépet használsz.

Pl. egy szimpla szálcsiszolt alumínium burkolat bármiféle hivalkodás nélkül is elegáns.

2013. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jah, végülis semmi nem szól mellette, max a kíváncsiságom, és talán a stabilitás és a háttér.


Leginkább a kíváncsiság hajt felé, kipróbálnám mennyivel másabb egy hagyományos Win-es laptop-nál. Most lehetőségem van jó áron hozzájutni, aztán emiatt kérdeztem és érdeklődtem. Nem feltétlenül akarok áttérni a Windows-ról másra, csak jött egy jó ajánlat, aztán elgondolkodtam rajta.


Lehet az lenne a legjobb, ha kipróbálnék egyet, és akkor eldöntöm, hogy jól érzem-e magam ebben a környezetben, jobban kiszolgál-e, vagy igazán nekem sokkal többet nem nyújt.


Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 9. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:

próbáld ki...

én örültem mikor féláron túladtam ezen a hóbortomon.

pedig nem is vagyok játék fan, hogy az lett volna a gondom, nem megy a GTA.

nekem nagy csalódás volt az ablakon kidobott 500 ezer.

2013. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha 3D-s tervező programokra gondolsz, akkor nem jó választás a Mac vagyis az OSX. Tudtommal nincsenek natívan ilyen programok Mac-re vagy legalábbis eléggé korlátozott ezen szoftverek száma.


Én vissza nem térnék winre. Melóhelyen azt kell használni és kb rosszul vagyok tőle, hogy nem működnek azok a dolgok amik Mac-en.

Próbáltam már win-t is tenni rá, de ismét csak rájöttem, hogy az nem nekem való.

2013. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Leginkább Office fájlok, pdf fájlok, email-ek olvasása, és természetesen internezetés töltik ki a munka nagy részét.

Sok nyomtatás, scannelés, és képszerkesztés! "


Amit most leírtál, pont arra van kitalálva. Ezek munkagépek.


Előnyök:

Office fájlok olvasása/szerkesztése (office programok nélkül is),

Kiterjesztett fájlkompatibilítás (szünet gomb és mindent látsz),

Email, ma már mi nem jó erre,

Nyomtatás és scannertámogatás azonnal driverek nélkül (max rendszerfrissítést igényel de az magától megtörténik, max kettőt kérdez),

Internetezés, mivel gyakorlailag vírusok nem fenyegetnek bátran lehet szörfölgetni.

Alkalmazástámogatás a csillagos és az árak is elhanyagolhatóak (pl a Maverick oprendszer ingyenes, egy Number táblázatkezelő, 8000ft, egy irodai szoftvercsomag: max 30ezer ha mindent megveszel).


Összességében, egyszer drága aztán éveken kersztül csak bekapcsolod meg kikapcsolod.

2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"egy Number táblázatkezelő, 8000ft, egy irodai szoftvercsomag: max 30ezer ha mindent megveszel). "

Az új gépekhez ez már ingyen jár.

2013. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


3D-s tervezés is lenne rajta, CAD illetve egy un. Klaes ablaktervező programmal. Ezek szerint akkor arra viszont már annyira nem a legmegfelelőbb? Bár nem hiszem, hogy ezekkel ne bírkózna meg.

2013. dec. 17. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:
ÉS, hogy akarod OSX-re telepíteni? Van natív változata?
2013. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!