Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom feldriverezni a...

Hogyan tudom feldriverezni a laptopomat hogy linuxon is tudjak dolgozni?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy egy másik partíción el akarok helyezni egy linuxot, csak nem tudom feldriverezni rendesen mert a laptopom (Toshiba) főként a windows drivereket támogatja.
2013. dec. 10. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:

feldriverezni alatt mit értesz drivereket telepíteni linuxra ?

add meg a laptop nevét/hardwerek tipusát

2013. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aki olyan szavakat használ, hogy "el akarok helyezni egy linuxot" meg "feldriverezni", annak azt javaslom, hogy még ne kezdjen bele a linuxba.
2013. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Feldriverezni nálam azt jelenti hogy az minden szükséges driver fent legyen, és minden funkció működjön, tehát legyen hang,net,kép és a grafikus kártyám is működjön. Bele lehet kötni hogy milyen szavakat használok, elfogadom hogy nem szakszerűen írtam le. Most korrigálom. Két oprendszert akarok elhelyezni a toshiba l855-14he laptopomon egy hdd-n , az egyik windows 7 lenne a másik pedig egy ubuntu. Az ubuntu oprendszerrel netezni akarok illetve megismerni alapszinten a linuxot. Később szerver verzióra akarom cserélni hogy megtanuljam a linux szerver üzemeltetését. Elnézést ha megint nem szakszerű kifejezéseket használtam
2013. dec. 10. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Linuxon (fúúúúj ubuntu, fúúj! Éljen a Debian mindörökké) driver-ekkel alapesetben semmit nem kell foglalkoznod. Amikor boot-olsz, akkor detektálja a hardware-eket és már fut is. Az esetek döntő többségében nincs ilyen drivertelepítgetős macera, mint win*-nál. Telepítsd fel, és ha esetleg valamelyik eszköz nem működik megfelelően, akkor kérdezzél itt bátran!
2013. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én se szeretem az ubit de kezdőknek az jó. Esetleg Zorin os.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2013. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én írtam a legutóbbi kérdést is :) A wubi jó jó, de mégis azt akarom hogy ne windows alól fusson hanem rendesen egy teljesen másik partícióról.
2013. dec. 10. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
ezt írd be a google-ba "linux windwos mellé"
2013. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csxeba ***** válasza:
Csak csinálj egy live USB-t és telepítsd a megfelelő partícióra. A driverek minden operációs rendszeren mások. Attól, hogy windowson "feldriverezted" a gépedet, Linuxra még kellhet más. Teljesen más programokat futtat. De Linuxon az a szerencséd, hogy sok driver be van építve a kernelbe (főleg Debian alapú disztróknál, mint az Ubuntu, Linux Mint), ezért nem kell csesződni vele. Ha nem nyílt forráskódú a driver ami a hardware-edhez kell, akkor lehet cumizni egy kicsit, de pl Linux Minten ezt is könnyen meg lehet oldani.
2013. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!