Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Celeron G1610-ben...

Intel Celeron G1610-ben milyen IGP van?

Figyelt kérdés
Szerintem HD P4000, mert Ivy bridge alapú mind a kettő, de rákérdeznék.

2013. dec. 10. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Google.com->"Intel G1610"-> [link] -> "Processor Graphics: IntelŸ HD Graphics"

Azaz, nem HD4000 van benne, hanem egy butított, gyengébb teljesítményű verzió.

2013. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én is az intel ark-t néztem elsőnek, de az, h odaírják h intel hd graphics édeskevés, nem írtak pontos tipust


[link]

a harmadik kép a g1610 igp adattáblázata, és ha megnézed az intel hd graphics hd p4000 adatait gpuzoo-n vagy a game debate-n akkor szinte megszólalásig ugyanaz, ráadásul csak a p4000 alapul ivy bridgen, ahogy a proci is. ha ezt hamarabb észreceszem, fel se teszem a kérdést, kereshettem volna picit jobban is

2013. dec. 10. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Téves konklúzióra jutottál, hiába mindkettő Ivy alapú, Celeronban kevesebb shader egység van engedélyezve (6 a teljes 16-jával szemben), ennek pedig nagy hatása van az amúgy is gyatra teljesítményre. Egyébként felteszem játék miatt fontos ez számodra, Intel GPU-kkal ez irányban nincsenek kedvező tapasztalataim (főként driverek miatt).

GPU-Z-s adatok:

Celeron: [link]

i5: [link]

Másik, hogy te következetesen P4000-ként hivatkozol rá. Ahogy nézem, P4000-nek a Xeonokba szánt GPU-kat hívja az Intel, és a legfőbb különbség a driverekben illetve az ECC kompatibilitásban van.

2013. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

HD 2500 van benne.

Az asztali ivy pentiumokban, de meg az i3-asokban is ez van az i3 3225 kivetelevel. Ez utobbi HD 4000-et tartalmaz.

2013. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz: az intel hd 2500-ban 64 bites a memóriavezérlő , ha jól olvasom, az általam említettben 128 bites, ott van a tesztben. Én azért gyanítom, h a p4000 van benne, mert az intel hd graphics vezérlók közül ehhez áll a specifikációja a legközelebb.

Első válaszolónak: igen cod-hoz, meg cs go-hoz kell. Am nekem egy Xeon procis hp klienshez volt szerencsém amiben a gpu egy VMware 3D volt.

2013. dec. 13. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel ez processzorba integrált GPU, és Nehalem óta Intelnél is CPU-ba van integrálva a memóriavezérlő, ezt használja a GPU is. Azaz, ha két memóriamodult használsz dual-channel módban, 128 bites lesz.

VMWare 3D - ahogy a nevéből következtethető - virtuális VGA, a Windows, amit láttál, egy Xeonon futó virtuális példány volt.

CoD és CS:GO vannak annyira népszerűek, hogy driver gondtól talán nem tartanék. Teljesítmény már más kérdés, szerintem keress youtube-on videókat, és nézd meg, mire képes egy HD4000 (ez a legelterjedtebb), vagy még inkább HD2500 - ennél kevesebbre számíts a Celeron IGP-vel, persze ezt is csak ésszerű (nem high-közeli) beállításokon.

(Továbbra sem értem, mi alapján, hogy a Celeron specifikációja miért "ehhez áll legközelebb". Általad linkelt logoutos cikkben is szerepel a kép, hogy csak 6 shader egység van benne - HD/P4000-ben 16 ez a szám. Márpedig ezek végzik a számítást a GPU-kban...)

2013. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Találtam egy angol táblázatot a wikipedian. A szerint simán Intel HD Graphics néven fut az IGP, abból is ha jól következtetek, a harmadik generáció. És végre megláttam, h a különbség az execution unit számában van, ez a hd graphics-nál 6, a hd 4000-nél 16. Az órajel az hasonló, de ahogy látom pl. a hd 4000-et különböző cpu-knál más órajelre állítják. A csíkszélesség, a memóriabusz, meg a sávszél is mindenhol egyezik, kivév
2013. dec. 13. 20:29
 8/14 A kérdező kommentje:
kivéve a hd 2500-at, ahol 64 bit.
2013. dec. 13. 20:30
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is ugy tunik hogy csak 2500 lesz az.


A Haswellek eseteben az alap a "HD Graphics" van HD4400, HD 4600 meg meg feljebb is.


Az Ivy Bridge eseten 2500 es 4000 van, utobbit a szemet Intel csak a draga vagy mobil procikba tette bele.


De ha veszel HD4000-el G1610-et, vegyel nekem is, mert a G2020-am is csak 2500-at kapott.

2013. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]

nézd meg a seventh generation részt, ott külön van szedve a "sima" hd graphics, meg a hd 2500. De ezt le tudod csekkolni pl. a gpu-z vel, a g1610-ben csak hd graphics-ot írt szám nélkül, azt hittem nem pontos, de úgy tünik mégis, csak simán hd graphics a neve, mint a fenti táblázatban.

2013. dec. 15. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!