Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bootolható iso készítése?

Bootolható iso készítése?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy nekem egy csomó bootolható kiegészítőm van, de idő hiányában csak fel van másolva a gépre. Próbáltam kiírni úgy hogy adatírás és imagerecorderrel készítettem egy iso-t majd ezt kiírtam egy lemezre képfájlként.Sajnos két különböző gépnél próbálkoztam a bootolással egyikkel se sikerült. Milyen programmal/megoldással lehet erre gyógyírt találni? Google-ban már kerestem de nem találtam rá megfelelő megoldást.
2013. dec. 10. 20:43
 1/3 asdelmagad666 ***** válasza:

magát az ISO-t írtad rá a lemezre?

mert akkor azt soha nem fogod te bebootolni mivel alapból a bios nem ismeri fel mert nincsenek rendszer indító fileok.

2013. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen menüpont a Nero-ba hogy képfájl kiírása, de úgy is próbáltam hogy virtuális meghajtóba beraktam az isot és a virtuális tartalmát egy fizikai meghajtóban levő lemezre írtam. Valamiért bootolhatatlan volt.
2013. dec. 10. 20:49
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

Ha A boot programokat csak rámásoltad és nem lemezképbe tetted akkor sehogy nem fog menni, csak ha a program tartalmazza a rendszerindítási bejegyzést!


Én a PowerISO-t használom. Ott egyszerüen hozzá kell adni a rendszerindító bejegyzést *.bif -fájl.

Ki lehet menteni vele,inportáli,módosítani (FAT), törölni.

Lehet rendszerindító usb-t készíteni vele

Ha nincs meg szerintem felejtős, bár nem tudom hogyan lehetne "kreálni"!Sajnos ha nincs meg a rendszerindítási bejegyzés akkor ez már nem fog menni, mivel a boot-információk ottmaradtak a lemezen.

Ha megvan akkor add hozzá.

[link]

[link]


Egy kis elmélet:

[link]


írási beállításokkal lehet variálni, de felejtős!

Íróprog. beállításai:

boot sector: 0:7c00h

Nincs emuláció

Adat mód: Mód 1

Fájlrendszer: Iso 9660+Joliet

Fájlnév hossz: hosszú (221)- 8+3

Karakterkészlet: Iso 9660

Több mint 8 mappa mélység engedélyezése

Több mint 255 betű engedélyezése az elérési útban

A ~1 fájlkiterjesztést ne adjuk hozzá

64 karakternél hosszabb Joliet nevek engedélyezése -t NE engedélyezd!

2013. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!