Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a szaküzletekben...

Szerintetek a szaküzletekben a használt tinta patronokat tényleg ártalmatlanítják? (vagy csak kidobják ők a kukába? )

Figyelt kérdés
Tényleg szakszerűen újrahasznosítják (elküldik olyan gyűjtőbe) vagy valóban kidobják pult alatt?

2013. dec. 10. 21:09
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
75%

A veszélyes hulladék leadás mindig költséges. Én egy jó darabig nyomtatástechnikai boltban dolgoztam, ami az egyik legnagyobba kelet Magyarországon. A főnököm egy minden hájjal megkent zsidivérű szarevő kapitalista volt.

A leadott tonerek és festékpatronok amik működtek újratöltötték a kollégák, de a veszélyes kb fele ment a kommunálisába, főleg mikor kukanapkor nem voltak tele a kukák. Emlékszem egyszer a kukások szóltak meg minket, hogy rakjuk be valami jobb zsákba, ami nem szakad ki. Ne kelljen egész úton festékport lélegezniük.

Szinte alig volt valami, amit a veszélyes hulladéktelepre vitetett. Szomorú, de ez van. És ezt valószínűleg nagyon sok helyen megcsinálják.

2013. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ezt nagyon szomorú olvasni. Én direkt azért nem dobom ki itthon és inkább viszem a város másik felébe el, hogy jobb célokra használják fel.


Köszönöm a választ. :(

2013. dec. 11. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Én is ilyennel foglalkozom, de soha nem dobunk tonert, vagy nyomtatópatront a kukába!


A tonereket szinte igen nagy %-ban újrahasznosítják, mivel szétszedhető szinte mind és a kopó alkatrészeket lehet cserélni gyakorlatilag korlátlan alkalommal.


A tintapatronokból a fejjel ellátott eredeti patronokat hasznosítják.


A többi az valóban veszélyes hulladék, egyébként elég csekély összegért átveszik a hulladék hasznosító cégek. Valójában az ártalmatlanítás úgy tudom égetést jelent, meghatározott körülmények között. Nyilván ez is káros a környezetre, de ennél jobbat nem találtak még ki.


Illetve igen, vannak már pl. flakonos tintával (patron nélkül) működő nyomtatói az epsonnak, ezt én jónak gondolom, meg olcsó is a nyomtatás ezekkel.


Erre meg egy orvos bejött egyszer, azt mondta nem jó ha olcsó, mert akkor az emberek többet nyomtatnak és több papír meg tinta fogy. Tegyen az ember igazságot.

2013. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
76%
Tessék megnevezni a cégeket, hogy tudjuk, hova vigyük a leadni valót, és hova ne.
2013. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!