Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy asztali HDD-t bele lehet...

Egy asztali HDD-t bele lehet rakni egy laptopba?

Figyelt kérdés

Le akarom cserélni a laptopomban a merevlemezt, bele lehet rakni asztali gépbe valót? A méret nem gond, bele férne ( egy kis barkácsolással :D), igazából az érdekelne, hogy nem fogja-e nagyon leterhelni a tápot, alaplapot, stb. egy ekkora lemez?


A laptop típusa: Dell Studio 1535

A merevlemez egy 350 GB-os Western Digital és kb. kétszer akkora mint a mostani, de ha kiveszem (az már amúgy sem működő) DVD meghajtót akkor keresztben belefér.


2013. dec. 13. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Rég nevettem ilyen jót.

Ha te szét akarod buherálni a laptopodat hajrá,de megsúgom nem fog menni.

[link]

2013. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont azért akarom ezt belerakni, mert 2 van belőle és az egyik nincs nagyon használva, és még újat sem kell venni.

Egyébként komolyan kérdeztem, még ha hihetetlen is :)


A laptopnak meg már úgyis mindegy, már a képernyőt is ilyen műanyag behúzós izék tartják.

2013. dec. 13. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem arra lett tervezve, hogy kis teljesítményfelvételű, hordozható eszközöket szolgáljon ki. Ha fizikailag egyáltalán sikerül csatlakoztatnod (más a csatlakozója, de tudtommal lehet átalakítót szerezni hozzá), jó eséllyel bivalygyorsan lemeríti az aksit.

Nem hiába preferálják inkább az SSD-ket, hiszen még egy energiatakarékos notebook-merevlemez is relatíve nagyon leterheli az aksit.

De ha te szeretsz kísérletezni, akkor hajrá! ;-) Mint tudjuk, a tapasztalat a legjobb tanítómester. :-)

2013. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csatlakozója meg a tápellátása nem passzol. Ha szerzel hozzá sata átalakítót, ill. megadod neki hálózatról külső tápegységgel a 12V-ot (mert az nincs a notiban), akkor esetleg tudod használni.
2013. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Átalakító? Az nem.jó ami a régihez volt? Mert amikor szétszedtem, ugyanolyan SATA csatlakozója volt a réginek is mint az újnak. (passzolt is bele). Kevés feszt kapna?

Az aksi meg nem igazán számít, ha lehúzom, így sem bírja 10 percnél tovább.

2013. dec. 14. 00:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudtam hogy a kérdező meg is válaszolja az összes problémáját. Szétszedéskor kiderül a dolog [link]

Minden laptopba lehet belerakni egy 2. vinyót de csak 2.5-öst.Szükséges hozzá egy beépítő keret ami kapható [link] Nem tudom milyen asztali hdd-ről regélsz de annak a mérete 3.5 a laptopé meg 2.5 és ha befér neked a dvd helyére a 3.5-ös benyalok neked a himnuszra [link]

A 3.5 hdd külön tápot igényel ez csak Úgy hányódik a laptopban a buherálókat várva. A képességeidet nem vitatom mert nem ismerlek,de vannak fizikai paraméterek amiket meghágni nem lehet.Ha mégis sikerül kérnénk egy fotót és címegyeztetés mellett viszem a himnuszt mert lesz egy kis dolgom.

2013. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!