Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsán nyomtat a nyomtatóm....

Furcsán nyomtat a nyomtatóm. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nyomtatót Canon IP1600-as. A fekete tintában alig van, de a színes az nem is volt használva eddig. Próbaként nyomtattam egy olyan mintát, ami egy sárga kisebb kockából állt és abban egy fekete háromszöggel. Ezt úgy nyomtatta ki, hogy a sárga rész lila volt, a fekete meg halvány és csíkos. A feketét értem, mert kifogyóban van, de miért lett lila a sárga? Utána kinyomtattam egy rózsát, ami viszont szép piros volt a képen is... Annyi különbség van a két tinta közt, hogy a fekete az 40-es kódszámú, a színes az pedig 41-es, de elvileg mindkettő jó bele. Mi okozhatta a szín hibát? A patron nem ebbe a gépbe való, vagy a gép rossz? Esetleg a fekete hiánya lenne a gond? Még arra is gondoltam ,hogy csak az a driver van fent, amit a win7 rakott fel magától, lehet fel kellene raknom másikat?
2013. dec. 16. 07:55
 1/10 csacsi2 ***** válasza:

Fekete a gond.Használd csak a színeset.

[link]

ha nagyon rossz akkor használd a nyomtatófej igazítást (tintapatron cserénél szokás), ha eldugult a fúvóka akkor fúvóka tisztítást.

ez a kettő sok tintát fogyaszt, így ha kevés, ne használd.

2013. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam A fúvóka tisztítást, meg a sima tisztítást, utána beállítottam, hogy csak a színes tintát használja, majd a fúvóka ellenőrzéssel nyomtattam egy minta lapot, amin észrevettem ,hogy a probléma azzal van, hogy a sárga hiányzik róla, mintha az hiányozna a patronból, vagy nem tudom, de a patron új, tegnap bontottam ki a csomagolásából.
2013. dec. 16. 14:00
 3/10 csacsi2 ***** válasza:

Ha úja a patron akkor nyomtatófej-igazítással beállíthatod színeket. Utántöltött, vagy nem gyári patronoknál előfordul hogy rossz színeket ad.


A másik a nyomtató színkezelési profilja.

Nyomtatód elvileg telepíti a saját színprofilt (ICC) ezt nézd meg , mik vannak társítva, szükség esetén te válaszd ki!

Nekem ez van.:

[link]

2013. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyik sem változtatott a dolgon sajnos. Sárgám ugyanúgy nincs. Nem lehet, hogy el van a fej dugulva, vagy ilyesmi?
2013. dec. 16. 15:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Most találtam egy fórumon egy megoldást, miszerint a fejet, amihez csatlakoztatom a patront, ki kellene venni és csap alatt kitakarítani jó meleg vízzel, aztán kiszárítva visszatenni. Vélemény?
2013. dec. 16. 15:25
 6/10 csacsi2 ***** válasza:

Csináld, kárt nem okoz, Ez a mikrométeres fúvókákat nem takarítja ki ezért csinálj fúvóka tisztítást, ilyenkor nagyobb nyomással "küldi megy" a patront hogy kiduguljon. Tisztításra ne használj olyat ami szörös (szöszös).

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2013. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor egy hülye kérdés. :D A fej az az, amelyikre rá pattintom a tinta patront? Ha igen, akkor azt hogy kell le szedni? Nem látok csavarokat meg semmi ilyesmit.
2013. dec. 16. 17:31
 8/10 csacsi2 ***** válasza:

trükkösen. őőőő...bekapcsolod ,felnyitod, kihúzza balra majd felül lefele megnyomod és kipattan.

A fej rajta van a patronon (az az áramkörös része) arra vigyázni kell az szokott tönkremenni egy patronon általában. elvileg lehet hozzá kapni de semmi értelme, "többe van mint az új patron"!

Minden esetre az érintkező részét is takarítsd meg mindkét részen, a patronon és ahova csatlakozik.

2013. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah értem, akkor viszont nem azzal lesz a bibi, mert ki lett azóta próbálva egy másik patronnal is és azzal sem nyomtatott sárgát...
2013. dec. 16. 18:26
 10/10 csacsi2 ***** válasza:

Telepítsd újra a nyomtató driver-t / szoftvert.

Attol is függ mivel, milyen programmal nyomtatod és annak mik a beállításai. Próbáld másik szoftverrel.

2013. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!