Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek amd vagy msi...

Szerintetek amd vagy msi videókartyat vegyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen konfigod van és mennyid van a videókártyára?


Egyébként az AMD legyártja a videókártya chipseteket, majd a partnercégeknek eladja, akik ellátják a videókártyát hűtéssel, órajelekkel, stb stb. Ilyenek például: Sapphire, MSI, Gigabyte, Asus..

2013. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

At AMD vagy az Nvidia megtervezik a chipet és legyártatják a tajvani félvezető bérgyártóval a TSMC-vel. A legyártott chippeket megkapják a partnerek (első körben a kiemelt partnerek, akik elkészítik a referencia modelleket a tervező cég kívánalmaival....gondolom még kísérleti szakaszban belövik az órajeleket és a feszültségeket, a hűtést stb). A raferencia modellek egy helyen készülnek a többi gyártó ilyenkor csak matricázik meg kiegészítőket pakol a kártyák mellé. Az AMD referencia kártyái a hong kongi PC Partner-nél készülnek (ehhez a nagy gyártókomplexumhoz tartozik például a Sapphire vagy a Zotac márka is). Később kap a többi gyártó is chipet és ekkor elkészíthetik az egyedi kártyáikat is (persze az anyacégnek lehetnek megkötéseik pl az órajelekkel kapcsolatban). Az egyedi kártyák kaphatnak spéci hűtést, OC órajeleket stb. Ezek a gyártók lehetnek továbbá az MSI, Asus, Gigabyte, Gainward, XFX, VTX3D, Palit stb

A kérdés ez alapján értelmetlen...

2013. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem folytam bele ennyire, de ez így van kérdező:)


Írd le a konfigodat, főleg a procira és tápra vagyok kíváncsi. Aztán mennyit költenél videókártyára?

2013. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A konkrét chipset már megvan.

HD 7770-eset szeretnék venni, csak azt nem tudom hogy melyik éri meg jobban, vagy eggyáltalán van-e valami különbség. Amúgy Intel I3-as processzor mellé lesz.

2013. dec. 16. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt javaslom:

[link]


Vagy 33-ért HD 7790, ami lényegesen jobb nála pár ezer pluszért.

[link]

2013. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!