Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gyári hűtések mennyire...

A gyári hűtések mennyire szolgálják ki a processzort, jól szellőző házban?

Figyelt kérdés
Csak elméletben kérdezem, hogy húzás nélkül, elviekben rendesen hűtenie kell a processzort egy ilyen hűtésnek. Viszont azt vettem észre, manapság egyre rosszabbak a gyári hűtések, annak idején az Intel Core 2 Duo E6750-emen a stock coolerrel majdnem 1ghz-et lehetett emelni az órajelen és még mindig hűvös volt. Manapság meg alapórajelen is nehezen viszi el a procit.

2013. dec. 16. 12:49
 1/8 A kérdező kommentje:
*bocs a sok szóismétlésért.
2013. dec. 16. 12:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Arra épp elég egy darabig, hogy alapórajelen hűtse a procit, de úgy se nyújtanak valami jó szolgálatot..

Általában hangosak is nagyon..

2013. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A jelenlegi Intel Core i7 920-asomon 2,66@3,2ghz a gyári hűtés nagyon szépen halkan jár és terheletlenül 38-40 fok, terhelten maximum 52 fokos a CPU. Mondjuk nincs fent a ház oldala sosem.
2013. dec. 16. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Na az még szuper akkor.

Én alapból vettem i5-höz hűtőt a tuning miatt.

2013. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy Arctic Cooling Freezer 7 pro rev.2-m, de a múlt hónapban megadta magát a ventilátor és még nem sikerült szereznem rá újat ( ugye nem standard venti van rajta, hanem felpattintható 92mm-es ), azóta el vagyok a gyári hűtéssel, mint a befőtt. Amúgy a kérdést, azért raktam fel, mert egy Intel Core i5 XY-os gépet raktam össze egy ismerősömnek s1155-ös foglalatos, és olyan pici volt a stock cooler, hogy csak na. De nem akar tuningolni szóval remélem nem megy tönkre a gépe.
2013. dec. 16. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem hinném, legalábbis nem kellene elvileg...


Akkor ezek szerint nem annyira jó vétel a Freezer?

2013. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon jó vétel, 4 éve nyüstöltem már. Előtte is volt több Arctic hűtőm, azokkal semmi baj nem volt. De azt mondom, inkább olyan hűtést kell venni, amire bármilyen ventilátor ráfogatható, mert akkor a csere-probléma gyorsan orvosolható.
2013. dec. 16. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Aham értem.

Jaja ez igaz:)

2013. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!