Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ps3-at csatlakoztattam HDMI-ve...

Ps3-at csatlakoztattam HDMI-vel számítógép képernyőhöz, hang nincs, mert a képernyőbe nincs beépítve hangszóró. Hogy lehetne a hangot megoldani?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 11:23
 1/7 Nokia 4ever ***** válasza:
Ami a gépedhez van hagfalat a zöld kis dugót kihúzod a gépből és a ps3-an keresel egy 3.5Jack es csatit és bele dugog és kész
2013. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van hangszóród a PC-hez, mely rendelkezik "line-in" csatlakozóval, akkor oda egy rca/jack átalakítóval megoldható.

Azaz ps3 -> rca kábel piros fehér kábele -> RCSa/jack csati -> hangszóró line-in bemenet (3,5mm).


Átalakító:


[link]


PS3 XMB menüben pedig képet átállítod HDMI-re, audio-t RCA kábelre, és lesz hang.


Nekem így van megoldva. PC és PS3 is rá van kötve a hangszóróra, HDMI kábelt meg csak abba dugom át, amit éppen használni akarok.

2013. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
PS3-on nincs Jack csati, az első elég tájékozatlan.
2013. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A 2. kommenthez annyit még hozzátennék, hogy nem kell hangszóró sem, elég ha bedugod a rca/jack átalakítót a hangkártyád mikrofon bemenetébe (rózsaszín jack), és a hang beállításoknál engedélyezed a mikrofon figyelését. Így a számítógépeden keresztül fog szólni a PS3. Nekem így van megoldva, nincs hangszóróm, headsetet használok, ami közvetlen a gépembe van bedugva.
2013. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

dexter


PC kikapcsolt állapotában ez működik? Elég meredeken hangzik, de nem merek rácáfolni. :)

Nem hinném, hogy van értelme annak, hogy megy mind a két eszköz, hacsak nem szükséges (mondjuk átcsalni egy játékrészt youtube segítségével :D ).

2013. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem, természetesen be kell hogy legyen kapcsolva. Eleve a hangerőt is a tálcán lévő hangerővel állíthatod. Értelme azért van, mert a legtöbb hangfal nem alklmas arra, amit te írtál, viszont gyakorlatilag az összes PC-vel meg lehet csinálni, azt amit én írtam. Sőt, akár egy laptoppal is.
2013. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt értem, de egy komolyabb (mondjuk relatív kinek mi a komoly - nekem 6e-től kezdődik :D ) hangszórókon már általában van.

Viszont ha neki mindegy, megy-e alatta a gép, akkor igen, jobb a te megoldásod, mindazonáltal enyém sem bonyolultabb túlságosan (persze én hangszórót használok minden esetben, nem fejhallgatót).


Esetedben az előny, hogy játék alatt mehet a torrent is. ;)

2013. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!