Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy ahogy öregszi...

Lehetséges, hogy ahogy öregszik a gépem úgy gyengül a teljesítménye?

Figyelt kérdés

A gépemet 2008-ban kaptam és akkor pl az ilyen játékok, mint a Mass Effect 1 viszonylag magas grafikai beállítással elég nagy felbontás mellett simán elfutott.


Most meg melegedési gondok és néha kék halál is van pedig takarítottam a gépemet rendesen, meg néha pasztáztam is, igaz telepítve kb fél éve volt.


Lehet, hogy öregszik már és nem bírják a cuccok? Vagy csak újra kéne rakni, vagy csak frissíteni kéne a drivereket?



2013. dec. 20. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Biztosan közrejátszik az is, hogy öregszik.

De azért ráfér egy újratelepítés és lepucolni a szemetet róla.

2013. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
5 év az ma már sok idő a számítástechnikában, nyílván gyengül, de egy takarítás biztos nem ártana neki, egy ccleaner-t is futtathatsz, töredezettségmentesítést stb.
2013. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Német_Tibor ***** válasza:
Ha ki van a gépház takarítva, és szoftverileg is lepucoltad a gépet, akkor ugyan azt a teljesítményt kéne hoznia. Memória nem halt meg benne?
2013. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bamboochatheone ***** válasza:
0%
Nem fogja soha ugyanazt teljesítményt hozni mint új korában. Egyrész mert öregednek a hardverek(kondik kiszáradnak, tranzisztorok elfáradnak és meghalnak).Na meg persze a vinyón is van egy bizonyos írási/olvasási szám amit el lehet vele érni sebességveszteség nélkül viszont utána gyengül/romlik. És persze a gyártók is rátesznek egy lapáttal a tervezett elavulással. Elég megnézni az eddigi videókártyámat hogy hova rakták rá a kondikat: [link] pont ahol fújja a meleget. A tápegység is sokat befolyásol mert ha folyamatos túlfeszültség van akkor az is károsítja az alkatrészeket. Összességében elmondható ez a lefelé irányuló tendencia mert amikor megvettem a régi gépemet(2008ban) akkor a COD2 simán ment 250 FPS-el míg tavaly ugyanazzal a monitorral és hardverrel már a 125 is ritkán volt stabil.
2013. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kondi kiszáradástól nem lesz kevesebb a számítási teljesítmény. A winchesternél igazad van, hogy romlik, de a többi perifériára ez nem nagyon igaz.
2013. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
32%
A hőmérséklet is sokat számít. Egy rosszul szellőző ház is rövidítheti a géped életét. A kondik pedig veszítenek a kapacitásukból ami kevesebb feszültséget jelent így kisebb teljesítményre képes az adott hardver.
2013. dec. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már valahol vitáztam ugyan ebben a témában, ott is a kondik jöttek elő, hogy miattuk romlik a teljesítmény. Csak azt nem értem, hogy mi köze a kondinak a videokártya TELJESÍTMÉNYÉHEZ? Ugye nem ugyan az vagy, akinek már egyszer elmagyaráztam a dolgokat?

A kondi kb. kiszolgálóegység, nem vesz rész a számolásban. Ha elszáll, akkor megáll a kártya, de nincs köztes lépcsőfok. Az órajel 5 év után is állandó, a memória órajele dettó, akkor mégis miért lenne kisebb a teljesítmény?

A CoD2 pedig ne legyen már mérési eszköz, mert a falra mászok!

G.

2013. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bamboochatheone ***** válasza:

Akkor mivel mérjem? Minden program ilyen tendenciát mutat.

Kérdés: Autóhifikhez szoktak ugye kondit rakni hogy ha hirtelen kell nagy áramot leadni(többszáz ampert) akkor ne az akksiból szívja ki a hifi. Na de ha elhagyjuk a kondit akkor leesik a feszültség(az akksi miatt) és így nem lesz olyan izmos mélyhangzás mint amit el lehetne érni egy kondival megtámogatott rendszerrel. Ha számítógépnél kiszáradnak a kondik akkor kevesebb áramot képes leadni és ha hirtelen kell "nagy" áramot felvennie akkor azt csak a tápból tud de mivel az jó esetben illesztett(azaz a teljesítménye határán van a táp a géphez képest) csökken a feszültség. És mivel kisebb feszültségen kisebb órajel kapható ezért csökken a teljesítmény.

2013. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!