Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP 550/6720s-re flasheltem...

HP 550/6720s-re flasheltem BIOS-t pendrive segítségével. Sikertelen volt, pedig a bios klappolt a géphez. Most nem csinál semmit. Hogy lehet recoveryzni?

Figyelt kérdés
A típust nem lehet pontosan megállapítani, mert a kijelzőn 6720s-van de a laptop alján HP 550...A frissítés végbe ment, de a végén kiírta hogy nem telepítette a biost mert valami nyűgje van vele.Backupoltam a biost de az már nincs meg az pendrive-on mivel azóta próbálgattam feltenni rá recovery biosokat..Próbáltam Crisis Recovery disket de sehogy nem indítja a pendriveot....Plusz olvastam a neten hogy a Win+B vagy a négy nyíl lenyomásával valaminek kéne történnie (csipogni a gépnek) de nem csinál semmit, csak fekete kép...Pendriveot nem pörgeti fel. Cd-vel kellene megpróbálni? és hogyan? mivel? Melyik Biossal? Köszönöm a segítséget előre is..(És ha lehet segítséget várok, nem kioktatást a BIOS frissítésről...nem szakítottam félbe, nem volt áramszünet a bios hozzá való volt) A BIOS frissítés oka az volt hogy a kép a bal oldalra volt ugorva és a max felbontás 1024x768 volt. és 2011-es bios volt rajta...Az eredetit akartam visszarakni hogy hátha a buherálás miatt volt rossz a kép. a VGA tesztelve volt és hibátlan..

2013. dec. 21. 10:15
1 2 3 4
 1/36 csacsi2 ***** válasza:

hát a BIOS már ilyen, ha elrontod drága mulatság!

Vidd szervízbe (hamár a frissítés sem sikerült), mert ők értenek hozzá!

Vagy csináld magad kategória, amivel esetleg több kárt okozol:

[link]

Pen drive-ot felejtsd el, telepítsd floppyról!

2013. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
laptop és nincs floppy meghajtó
2013. dec. 21. 11:49
 3/36 A kérdező kommentje:
Esetleg ujrairható cdvel?
2013. dec. 21. 12:19
 4/36 csacsi2 ***** válasza:

Hát pedig az ,usb-t pedig az alaplapi bios vezérli, főleg ha a frissítés kiterjedt az usb vezérlőre is.

Minden esetre töltsd le az előző (eredeti) GYÁRI biost a gyártótól és próbálj meg egy bios reset-et (elem ki vagy cmos jumper).

2013. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
És az mennyiben segít ha resetelem? Cmos jumpert nem csináltam még
2013. dec. 21. 12:45
 6/36 csacsi2 ***** válasza:
nem hiszem hogy sokat, elvileg alapra állítja a biost, de ennél többet nem tehetsz csak chip -cserével.
2013. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
És újraírható CD-vel semmit nem tudok kezdeni? ugyanis a CD-rom felpörög a gép bekapcsolásakor tehát ha rátenném a bios fájlokat és a plash.exe-t talán el lehetne érni valamit, nem?
2013. dec. 21. 15:12
 8/36 csacsi2 ***** válasza:
Próbáld meg veszteni nem vesztesz vele semmit, viszont csak fat rendszerről tud boot-olni, ezért van az hogy még mindíg lehet kapni floppy meghajtót!
2013. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Azt tudom csak sima Fat? mert win7-en van Fat,exFat a fat32 az ki van zárva
2013. dec. 21. 16:38
 10/36 csacsi2 ***** válasza:
FAT32
2013. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!