Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu-ra integrált videókártya?

Cpu-ra integrált videókártya?

Figyelt kérdés

Adott egy számítógép amiben van egy amd a8-6600k processzor (apu, 3,9 MHZ) amire integrálva van egy radeon hd 8570d.


Az alaplapja FM2A75 Pro4.


Memória 4 giga ddr3-as 1600 mhz-s van.


A probléma, hogy a játékok különösen alacsony fps-el futnak, ami szerintem irreális egy ilyen géphez képest.


Pl.: A fifa 11 40, de inkább alacsonyabb, a 2008-as mass effect pedig 20! fps-t produkál.


A gépen Win 8.1 van, de ez nem hiszem hogy problémát okozna, hiszen nekem (nem az én gépemről van szó) nincsen bajom az említett játékokkal 8.1-en.


A 4 giga ram sem okozhat szerintem ekkora problémát.


Youtube-on van olyan videó ahol az ember saints row 4-el játszik 40 fps-el (igaz ott 8 giga ram van).


A driverek rendben vannak.


A bios beállításaihoz annyira nem értek, hogy ki tudjam szűrni hogy ott van-e probléma, de Pl.: Videó memóriának csak 512 Mb van adva, szóval lehet az kevés neki (A rendes memóriából veszi el magának a videomemóriát).


Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mi gond lehet a géppel?


2013. dec. 21. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Alacsony ram és a single chanel mód.A single chanel mód felezi a sávszélességet,így a sebességet is az APUnál.Vegyél mellé még egy ugyanilyen ramot, és tuningold kicsit (1866MHzig kb).
2013. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alacsony ram frekvencia*
2013. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ez ennyire visszafogná?

Azért mégis csak egy 5 éves játéknál produkál 20 fps-t.

Amúgy az is még különös, hogy pl.: egy world of tanks is úgy megy, hogy 40 fps alá nem esik, sőt még dota 2-őztünk is, és az sem volt játszhatatlan.

2013. dec. 21. 19:33
 4/5 BM-Striker ***** válasza:
Az játékonként válotozó,hogy mennyire érzékenyek a VRAM sávszélességére.
2013. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor biztos nem beállítási problémák vannak?

Csak azért nem akarom elhinni hogy csak a dual chanel, meg a ram a probléma, mert ha megfelezem akkor is mennie kéne ezeknek, + ha minimum ha maximum a beállítás ugyan akkora teljesítményt produkál.

2013. dec. 21. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!