Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes visszacserélnem a...

Érdemes visszacserélnem a vezeték nélküli routert a vezetékesre annak érdekében, hogy csökkentsem a káros, rákkeltő mikrohullámú sugárzást?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja lecseréltem a vezetékes routert vezeték nélkülire, azonban több helyen olvastam, hogy a wifi milyen káros sugárzással jár (például itt: [link] ).


A lakás be van vezetékezve, mindhárom szobában van leágazás, az asztali gép amúgy is helyhez kötött, a laptopot pedig általában az ágyban használom.


Szerintetek visszaálljak a kábeles router használatára?


27/F



2013. dec. 22. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Aha
2013. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

A cikk, ami forrásként egy olyan oldalt jelöl meg, ahol egy diákok (!) által elvégzett kísérlet mutat valamit enyhén szólva is szánalmas.

Szóval, a kérdésre: Igen, ha téged ez megnyugtat és nem, ha már rájöttél, hogy a wifinek semmi köze a rákhoz.

G.

2013. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a szomszéd wifijét is le kéne cserélned, meg a mobolidat is messzire hajítani, plusz a tv és rádió adókat is felrobbantani. Utána más csak a chemtrail ellen kell felvértezned magad, valamint gázálarcban közlekedned, és örökké fogsz élni. Vagy nem.
2013. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 P.O.C. ***** válasza:
87%

Szia.


Először is minden Wi-Fi rouren kikapcsolható a Wi-Fi egység. Vagy menüből vagy pedig külön gombbal, tehát csak ezért nem kell lecserélned.

Másodszor a cikk szerintem baromság. Az se fog örökké élni, aki napi szinten lefutja a 10 Km -t, és feszt zöldségeket zabál. Sugárzással mindenhol találkozol, azt meg biztosra veszem, hogy nem a routert használod kispárnának. Erről ennyit.

2013. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Megvan még a régi vezetékes router, így nem kellene másikat vennem.
2013. dec. 22. 21:40
 6/21 anonim ***** válasza:
A Wi-fi sugárzás az egy 1 MW-os sugárzás, ennek a nem tudom hány ezerszeresét sugározza egyetlen rádióadó nem tudom hány hullámon, nem is beszélve a földfelszíni tv adásokról és tényleg, a mobiltelefon is sugároz. A szomszéd mobiltelefonja is sugároz még készenlétben is...
2013. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kitaláltam és meg is valósítottam egy áthidaló megoldást, amelytől nyugodtabb leszek:

Újból üzembe helyezetem a jó öreg wifi nélküli routert úgy, hogy az egyik kimenetébe az asztali gépet dugtam, a másikba a hálószobámba vezető kábelt, amely elér az ágyamba, a harmadikba pedig a wifi-routert csatlakoztattam a wifi nélküli routerhez. A vezeték nélküli routert külön áramtalaníthatóvá tettem egy kapcsolós elosztó segítségével, ezt csak akkor fogom használni, ha a lakás olyan részén használom a netet, ahol nincs kábel. Úgyhogy mindjárt át is állok vezetékes üzemmódba!


Nevezzetek paranoiásnak, de én nem akarok agydaganatban meghalni!

2013. dec. 22. 22:28
 8/21 A kérdező kommentje:
Működik, már a régi vezetékes hálózatról vagyok! Érdemes volt annak idején végigvezetékezni a lakást! :)
2013. dec. 22. 22:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Mint említettem, egyetlen rádióadótól is több sugárzást kapsz mint az 1 MW-os Wi-fi amit sugároz...

A mobiltelefon bázisállomásokról nem is beszélve, amelyek azt biztosítják hogy legyen térerő...

Én egyébként fél méterre ülök állandó jelleggel a Wi-fi router-től és semmit nem tapasztalok.

2013. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem költözz valami lakatlan szigetre, mert csak úgy mehetsz biztosra. Ott biztos senki sem Wi-Fi -zik, mobilozik a környéken. Nekem a Wi-Fi routerem felett van 2 falra szerelt virágcserép benne futó virágok, érdekes élnek és virulnak évek óta. És persze fejlődnek.

Hihetetlen, hogy mennyire be tudja paráztatni a hiszékenyebbeket az internet. Én meg ettől a sok táplálkozás kutatásoktól kapok agyf.@.szt. Egyik nap még azt olvastam a paradicsomról mint a kedvenc zöldségről, hogy az milyen egészséges, egy másik cikk szerint meg ne egyem, mert a kutatók szerint ízületi gyulladás okoz. Az egyik cikk szerint ne együnk zsírt, mert érrendszeri betegségünk lesz, másik szerint együnk, mert csak így ürül az epe tartalma, ami által méregtelenít a szervezet. Sárgabarack magbél régen még ciánt tartalmazott, ma meg már kiváló rák ellenszer. Komolyan mondom az összes kutató elmehet most már a büdös p*csába!

2013. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!