Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videokártya windows...

Integrált videokártya windows 7 alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy gép:

2 Gb RAM

80GB HDD

128 Mb integrált videokártya

3 Ghz proci

Windows 7 Home Premium op. rendszer


A kérdésem a videokártyával kapcsolatban lenne, mégpedig:


Win.7 alatt a videokártya az eszközkezelőben "Szabványos VGA Grafikus Adapter"-ként jelenik meg, ami alig 8 Mb-os, és sima rendszereszközként jelenik meg a videokártya ami az: Intel(R) 915G/P/GV/GL/PL/910GE/GL Processor to I/O Controller 2580

Hiába próbáltam az a szabványos vga adaptert letiltani, vagy a kártyához illesztőprogramot feltenni, egyszerűen nem akar aktiválódni a 128 megás, csak a szabványos vga adapter van :/ és ezért azok az alap kis játékok sem futnak...

Van erre valami megoldás?

Másik kártyát nem tudok mostanában a gépbe tenni...


2013. dec. 22. 21:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt: csak ilyen kis játékokhoz kellene, mint pl: revolt, stranded, tehát amik nem esznek sokat
2013. dec. 22. 21:41
 2/7 macika55 ***** válasza:

Bios beállítás.

Integrált VGA (onboard)

Itt tudod állítani mennyit használjon.

[link]

2013. dec. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Átnéztem az egész BIOSt és semmit sem találtam a vga-val kapcsolatban, az onboard-ban is csak ennyi van:

[link]

2013. dec. 24. 11:28
 4/7 macika55 ***** válasza:

[link]

Itt keresd AGP alatt.

Ha nem találod add meg az alaplap típusát,mert minden biosban másképp van.

2013. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem nagyon találtam de itt van:

Hewlett-Packard HP Compaq dc5100 SFF(PM215AV)

2013. dec. 24. 15:09
 6/7 macika55 ***** válasza:

[link]

Ebből ollóztam


Grafikus memória megosztott rendszermemória. Grafikus memória használat változhat 8-128 MB mennyiségétől függően a rendszermemória és a rendszer terhelése.

A GV chipset, az integrált grafikus mindig be van kapcsolva. Csatlakoztatása a PCI kártya nem kikapcsolni, és nem igényel az integrált grafikus újra kell engedélyezni

2013. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahhan, hát ez mind szép és jó de akárhogy böngészem a bioszt, nem találok olyan részt ami az integrált vga-val kapcsolatos hogy tudjam állítani... pedig átnéztem az egészet, de mind1, azért köszönöm a segítséged macika55! Boldog Szentestét neked! :)
2013. dec. 24. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!