Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a hálózati kártyához...

Ehhez a hálózati kártyához drivert nem tudátok windows 7 alá? Mert eddig kerestem mindenhol de sehol sem találtam (uli/ali m5263 fast ethernet controller (phy realtek rtl8201cl/cp) )

Figyelt kérdés

#Windows 7 #hálózati kártya illesztőprogram
2013. dec. 24. 11:46
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Leirom a driverkeresős szövegemet, hátha segit valakinek :


Manuális driver keresés, hardverazonositó alapján :


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepiteni).


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret keresni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mihez kell? Laptop? Milyen alaplap?
2013. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kipróbálom és értesítelek. Egy asztali számítógép alaplapjáról van szó aminek a típusa a következő: asrock775twins-hdtv.

A gond az hogy eddig xp volt rajta és ahhoz voltak driverek csak lecseréltem win7-re mivel nagyon be volt lassulva az xp, és az a gond vele hogy most nem találok ehhez az alaplaphoz drivereket mert a neten azt írja hogy csak winxp 64 bites rendszerig támogatott, úgyhogy most ezzel szenvedtem tegnap 3 órát de nem találtam semmit sem.

2013. dec. 25. 09:37
 4/4 donfetibo ***** válasza:
Nem tudom mit kell ezen keresgetni a win7 magától fel rakja, csak frissíteni kell a windüt többször és mindig bele menni az eszközellőbe ott arra a driver és illesztők frissítése vagy keresése és az automatikusan keresésre és nem létezik, hogy nem találja meg, nekem legalábbis eddig mindent, mindig megtalált vagy ha még se akkor "DriverGeniusPro11" le lehet húzni megtört állapotban is és akkor az megkeresi és lehúzza és beilleszti!
2015. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!