Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A merevlemez meghalhat egyik...

A merevlemez meghalhat egyik pillanatról a másikra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok biztos abban, hogy meghalt a merevlemezem, mégis olyan érzésem van. A gépem hirtelen összeomlott, és újra kéne rakni, de nem tudom!!! Win8at raknék rá, és amikor ki kéne választani a partíciót, nem lát semmit. Azaz elvileg nincs merevlemez a gépembe, vagy csak vmit nem ismer fel. Eddig akárhányszor felraktam, nem volt ilyen gondom, de most nem tudom mit csináljak. A kérdés pedig arra vonatkozik, hogy a merevlemeznél lehetséges az, h csak úgy feladja, minden előjel nélkül?? Azaz nincs vmi romlási idő, amikor már észre lehet venni h haldoklik, vagy ez is lehetséges? Egyébként a BIOS-ban nem tudok átállítani semmi SATA meg IDE cuccot, úgyhogy ez megint kilőve :( Olvastam vmi illesztőprogram telepítésről, de azt nem nagyon vágom. Tudna vki segíteni? Köszönöm szépen!



2013. dec. 25. 12:07
 1/3 macika55 ***** válasza:

Kezd ott hogy a biosban nézd meg a HDD-t mutatja-e.

Ha nem mutatja csinálj egy resetet(alapbeállításokat betölti).

Most ha látja nyomj egy "Load optimized" beállítást és újraindítás mehet rá az op. rendszer.

Ha még mindig nem látja,tedd át a HDD-t egy másik gépbe vagy külső házba és formázd le a lemezkezelőben.

Az sem látja akkor particion magic-al formázd.


Ám lehet csak a kábel lazult ki a winyón vagy az alaplapon.

2013. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uhhh, köszönöm!! :) Ezek szerint van még mivel próbálkoznom!! :D
2013. dec. 25. 13:32
 3/3 anonim válasza:
Ajánlom a hard disk sentinel nevű programot a merevlemez állapotának figyeléséhez :)
2013. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!