Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új AMD R7 260X videokártyám...

Az új AMD R7 260X videokártyámat nem tudom beállítani az eddigi Intel HD Graphics helyére, milyen lehetőségeim vannak? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval, a gépemben alapból egy Intel HD Graphics dolgozott, még néhány éve vette egy ismerősöm, bár akkor még nem kellett nagyon nagy dolgokra, internetezés, meg talán egy-két kis gépigényű játékhoz, szóval abszolút elég volt. Az idő elteltével most már szükségem volt egy új, ütőképes videokártyára, ami nagyjából elviszi a mai gépigényű játékokat élvezhető sebességgel.

Ezért egy ASUS AMD R7 260X-et rendeltem, 2 GB memóriával, plusz hozattam még vele együtt egy Cooler Master B600-as (600W) tápot, (ami nagyon bőségesen elég) meg még 4 GB memóriát, így összesen van belőle most 8, ami szintén elég, ha nem akar az ember túl nagy dolgokat.


Szóval akkor ASUS AMD R7 260X, megjött, szétszedtem a gépet, beraktam a tápot, mindent összedugdosgattam, beraktam a memóriát, meg persze a videokártyát. Tudni kell, hogy az alaplapom egy Intel DH61WW ( [link]

A kártya 3.0-ás PCI-E csatlakozással rendelkezik, viszont az alaplapom 2.0-val, de utánanéztem, és megkérdeztem egyik ismerősömet aki ért ezekhez, és megtudtam, hogy visszafele működik, tehát a 3.0-át be lehet dugni 2.0-ba is.

Úgyhogy minden működött eddig rendesen, örültem is, hogy tök jó, meglesz a cucc és nem lesz semmi gikszer, na aztán jött a fekete leves. Bekapcsoltam a gépet, adtak CD-t a vga-hoz, amin rajta van a driver, meg minden, ami kell, ezeket feltelepítettem, majd újraindítottam a gépet. (mostanra letöltöttem az AMD oldaláról a legfrissebb drivert - nem bétát) Ezután gondoltam már nincs sok, meglesz ez nemsokára, már csak a BIOS-ban kell állítgatni, hogy a PCI-e legyen az elsődleges, az Intel pedig a másodlagos, vagy legyen letiltva, bár mindegy, a lényeg, hogy az új menjen.

Na most ugye Intel BIOS-om van, (úgyhogy tessék így kalkulálni a válaszban :D) körülnéztem, aztán megtaláltam, hol lehet állítani, hogy mi legyen az elsődleges video adapter (angolul ott úgy van, hogy Primary Video Adaptor), ott Auto volt kiválasztva, lenyitottam a listát, és vannak ott olyanok, hogy:

Int Graphics (IGD)

Ext PCIe Graphics (PEG)

Ext PCI Graphics

Manual


Én kiválaszottam az Ext PCIe Graphics-ot, lementettem (!) leállítottam a gépet, újraindítottam, monitor rákötve a kártyára, de semmi. Kép nincs, viszont a kártya ventilátorai mennek, tehát olyan értelemben működik, csak éppen nem végzi el a feladatát. Oké, újra minden, most kiválasztottam az Ext PCI Graphics-ot, leállít, beindít, már megint semmi. Aztán megnézem a Manual-t, hát a kis cuki csakis az Intel-t teszi be oda nekem, semmi mást. Én ebből így azt veszem le, hogy fogalma sincs arról, hogy ott bizony lapul egy videokártya is. Hozzáteszem, a kártyát én olyan biztosan megnéztem, hogy benne van a csatlakozóban, hogy kizártnak tartom, hogy ott gond lenne. Persze fene tudja, lehet, valamit elnéztem, laikus vagyok ilyen téren, 14 éves egyébként, de nem az a gép guru, csak szeretnék lenni, de egyelőre még tapasztalatokat szerzek.

Vissza a témához, tehát nem mutatta, hogy van ott videokártya. Megnéztem a PCI csatlakozók adatait, vagy nem tudom, hogy kell ezt mondani, a lényeg, hogy egyik csatlakozónál sincs semmi odaírva. Pontosabban az, hogy "Not populated" Azaz őszerinte nincs csatlakoztatva semmi. Írtam már feljebb, hogy letöltöttem a legfrissebb drivert, újratelepítettem mindent, de semmi. Megnéztem az eszközkezelőben, ott is csak az Intel szerepel mindenütt.. Én ezt nem értem. Persze, ti is csak akkor tudnátok mondani biztosan bármit is, ha itt lennétek mellettem, így nem. De ha kell még valami plusz infó, kérdezzetek!

Gondolkoztam azon, hogy letiltom az Intel-t a BIOS-ban, vagy letiltom a driver-ét, mert akkor nem fog működni és akkor csak szolgálatba lép az ASUS, de inkább nem tettem, nem hiányzik, hogy aztán mégsem és akkor nem lesz kép.


Mindenesetre bármilyen, de tényleg bármilyen javaslatot, vagy ötletet elfogadok, mindegy mennyire általános, bármi jól jön. Figyelem a kérdést, kérdezhettek, visszaírok, amint tudok! (nem kell tízperceket várni, néhány perc maximum)


Köszi szépen!!



2013. dec. 26. 15:42
 1/4 sün18 ***** válasza:

Szép fogalmazás!


A képernyő kábelét (vga, dvi, hdmi), azt ugye a videokártyába dugtad be, nem pedig a z alaplapba. Én erre gyanakszom. :)

2013. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kártyába dugtam be, ami ugye hátul van. De csinálok én neked egy képet. :D


A sárga dugó alatt van a kártyához mellékelt kis cucc, felül meg belelóg a monitorból kijövő kábel, ami ugye rámegy, csak nincs kép. Bár alaplap.. Húha, lehet, hogy valami hülyeséget írtam? Akkor majd korrigálsz :D Hibáiból tanul az ember. És köszi, szeretek fogalmazni. :D


[link]

2013. dec. 26. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak nekem egy kicsit fura, hogy miért ez lenne a gond, mert a gép nem is észleli, hogy van ott videokártya. Bár nem tudom, te biztosan jobban tudod. :D


Itt van két kép a BIOS-ból, az egyiken láthatóak a választási lehetőségek, a másikon a Manual módban látható választási lehetőségek. Vagyis lehetőség.. :D


[link]

[link]

2013. dec. 26. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Először nézz az alaplaphoz BIOS frissítést, ha nincs vagy az sem oldja meg, akkor legegyszerűbb ha élsz a garanciával. Ott kiderítik mi baja, ha semmi, akkor ideje alaplapot cserélned.
2014. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!