Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sokáig "állt" számítógépnek...

KisTraktoros kérdése:

A sokáig "állt" számítógépnek tönkre megy az alaplapja, processzora merevlemeze, stb?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt nővérem nekem adta az ő asztali PC-jét, de nekem volt már egy hasonló tulajdonságú gépem, de elfogadtam, hátha kellene alkatrésznek. Ez idő alatt a szobámba állt. A mai nap be akartam kapcsolni de valamilyen oknál fogva CD-t és floppy-t kereset a gép. Van eredeti WinXP telepítő CD-m ezért beraktam hátha ez kell csak neki.

Majd miután beraktam a lemezt, azon nem találta a P4P800-E.ROM fájl-t és ment minden a CD és Floppy kereséstől újra. Az interneten kutakodtam a fájl után, az ASUStek oldalra irányított, ottan megtaláltam, kiírtam CD-re, (nem DVD-re,) ügyeltem hogy a fájl neve P4P800-E.rom legyen, de miután beraktam a gépbe, ugyan úgy nem találta a P4P800-E.rom fájlt, redig a CD-n rajta volt. Ilyenkor mi a teendő?


2013. dec. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
BIOS-ban át kéne állítani a boot-sorrendet. De lehet, hogy CMOS-reset van minden eggyes újraindításnál, mert rossz állásban van a jumper.
2013. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok sehova se belépni, se a Bios beállításokhoz, se a Boot helyhez, sehova, de nem is ad rá lehetőséget a funkcióbillentyűkkel.
2013. dec. 29. 20:13
 3/6 A kérdező kommentje:
a merevlemezt majd meg nézem, de nincs sok esély rá mert nővéremnél még 1 éve ment, én meg nem nyúltam hozzá.
2013. dec. 29. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Flashelni kell a BIOS-od, de először próbálkozz meg azzal, hogy gombelemet (CR2032) cserélsz az alaplapodon.

Ha nem működik, akkor csomagold ki a fájlt amit letöltöttél, és floppyn próbáld meg berakni, mikor kéri (ha FDD nincs a gépben, akkor bootolhatóra megírt, lezárt CD-n). De célszerűbb, ha megpróbálod előkeríteni az alaplap gyári CD-jét, és arról flasheled.

2013. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a segítséget remélem megoldja
2013. dec. 29. 20:27
 6/6 anonim válasza:
Végül is sikerült?
2022. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!