Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire lényeges a különbség...

Mennyire lényeges a különbség a VGA és a DVI közt képminőségben?

Figyelt kérdés
Mármint, ha dvi kábellel kötöm össze a monitorom és a videokártyám, észre fogok venni különbséget?

2014. jan. 3. 00:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon erős érzékelhető különbség van a két kimenet között.

A D-Sub sokkal zajosabb, homályosabb, ez full HD tv esetén jön ki nagyon, a kép tiszta homály a DVI-hoz képest.

A másik lényeges különbség, hogy D-Sub-on ha megemeled a felbontást, gyakran vibrál a kép, mert nem képes ennyi adat zavarmentesen átmenni rajta.

Alacsony felbontáshoz jó a D-Sub is, de fullHD-hoz már kevés, nekem is D-Subos fullHD monitorom van és annyira vibrál a kép játék közben, hogy alig lehet sokszor a játékot látni.

2014. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
A DVI pedig viszi a hangot is, csak át kell alakítani HDMI-re, de a videókártya kimenete elküldi a hangot rajta.
2014. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

mennyi agykirály van itt... sokkal szebb a DVI

Itthon van egy 22 colos Full HD monitorom kicsit lehet látni..

Van még egy 24 colos full hd és ott meg már akkora a külömbség dvi után a dsub-nál h azthiszed elromolott a szemed olyan gusztustalanul homályos...

hangos vitára meg annyit h nem viszi a dvi a hangot...

az egy dolog h a vgaból még kijön de csak hdmire alakitva viszi is... érteni kéne a kérdést...

2014. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nincs különbség képminőségbe, annyi előnye is van neki hogy hdmi-dvi adapterrel tudsz médialejátszót rákötni
2014. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Aki ekkora baromságot ír, hogy képminőségben nincs különbség, az még életében nem látott monitort sem, vagy nem tudta, hogy az az.

Rákötöm D-subra a tv-met és nem tudom elolvasni a betűket wordben, annyira homályos az egész, elindítok egy játékot és vibrál a kép, HDMI-vel pedig tűéles, szóval ekkora baromságot ne mondjon már senki, tartsa magában.

2014. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
egy 19 iches, 1280x1024 felbontásu kijelző esetében, mint amilyen a kérdezőnek van, nem lesz közte látható különbség, így már érthető, nem egy tvről volt itt szó !
2014. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
2 monitorom is van itthon, egyik D-sub, másik HDMI és nagyon látható a különbség még így is.
2014. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Már csak a vita kedvéért is(meg hogy gyakorlatba is lássam) estére kölcsön kértem ismerősöm IPS paneles LG monitorját meg megnéztem az én TN-s monitoromon is. Az enyém esetén a difit nem vettem észre, a másiknál viszont igen(igaz ott DVI-D volt a monitoron míg az enyémen DVI-I volt az adott csatlakozó, de az esetleges kavart ebből adódóan a HDMI használatával kilőttem mert ott se nagyon vettem észre különbséget). Szóval saját kis tapasztalatomból és a vélemények megoszlásából szerintem kijelző függő is ez, bár ha van lehetőség valamilyen digitális(vagy "digitálisabb") összekötésre érdemes, egy egy kábel ára annyira elhanyagolható.


A hanghoz. DVI-I HDMI átalakítóval(amit még a régi radeonomhoz kaptam) hang is megy amit viszont DVI-D HDMI átalakítóval már nem tudtam megoldani.

2014. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Csak itt nem az volt a kérdés, hogy a TN és IPS panel között van e különbség, hogyne lenne már, csak átlag user ebből nem sokat érzékel mondjuk egy játéknál.

A kérdés a D-sub és a DVI közti képminőségről szól, te összehasonlítottad a DVI-t a HDMI-vel, ami gyakorlatilag ugyanaz a digitális jel más köntösben, mellé rakhatjuk még a Display Portot is, az is megegyezik a HDMI-vel és DVI-al, csak azon nem fut hang semmilyen körülmények között.

D-sub és DVI között irdatlan különbség van, legyen az bármekkora monitor és bármekkora felbontás, vak, aki ezt nem látja.

2014. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Értelmeznéd is amit leírtam? Mindkét monitornál ki volt próbálva valamilyen DVI is meg a D-Sub is. Ezek szerint vak vagyok mert a saját TN paneles monitoromnál semmilyen különbség nem volt D-Sub vs DVI-i vs HDMI-nél számomra(játék, film, böngészés alatt. Az enyémnél a HDMI-t még azért is belevettem nehogy valaki a DVI-D vs DVI-I-be kössön bele, láttam már rá példát, az más kérdés mennyi a ráció ebben), ellenben a másiknál láttam is elég nagy különbséget a D-Sub vs DVI-D közt, szóval nem a paneleket hasonlítottam össze, de szerintem elég érthetően le is volt írva ha más nem a konkluzióból kiderülhetett volna.
2014. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!