Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen FM2-es processzort...

Milyen FM2-es processzort tudnátok ajánlani egy Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB GDDR5 és 8GB DDR3 1600MHz ram mellé?

Figyelt kérdés

A tápom 550W-os szóval az bőven elég. A lényeg hogy FM2 socket legyen mert alaplapot nem szeretnék cserélni. A gépemet videóvágásra, játékra használom.


Alaplap:

Gigabyte F2A55M-DS2


Memória:

4GB Kingmax DDR3 16000 MHz

4GB Samsung DDR3 16000 MHz


Videokártya:

Gigabyte Radeon HD 7770 OC GHz Edition 1GB GDDR5


Táp:

HKC V-Power 550W



2014. jan. 3. 20:19
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Úgy tudom a 760K a leggyorsabb proci, sima FM2 -re, ami nem APU. A tápod meg egy hulladék. Ha tényleg megterhelnéd 550W -al meghalna. :D
2014. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lapát01 ***** válasza:

Az a fostos táp pont HD7770 mellett olyan rohadt meleget fúj ki, hogy én még olyan meleget tápból kijönni nem láttam...

Cseréld ki valami normálisra azt a tápot.

2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tsikatilo ***** válasza:

Szerintem olcsó, költséghatékony megoldás lenne számodra egy A8 5600K cpu. Igaz, ebben az esetben APU felesleges, de hát "ingyen" van! 20 ezerért megkapod, a hűtőt lecseréled, és a lapodban (habár elég egyszerűcske!) jó szerencsével elmegy 3,6@4,2 GHz-en alapfeszen stabilan... a hőmérséklet is vállalhatóan alakul majd!


Valóban nem a legsikeresebb megoldás a HKC táp, de ha már megvan érdemes kiméretni, pozitív eredmény esetén nyugodtan használhatod, nem rosszabb a többi noname vagy kevésbé felkapott márkáknál! Rossz hírét a kezdeti időkben a negatív reklámtevékenységnek köszönheti, igaz nem is teljesen alaptalanul!


Most hirtelen nem emlékezek hány %-on teljesít, de a 100 wattos cpu, valamint a 7770-es 80 wattos fogyasztásával (+ a körítés!) lazán megbírkózik!


t34

2014. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
750k vagy 760k
2014. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A táppal nekem semmi bajom. Igaz hamar melegszik. De amíg nem érzem a szagát addig nincs gond :D (viccelek)

Egyébként én egy A8 6600K-ra gondoltam. Csak attól félek h mikor benyomom a fraps-et akkor hirtelen a 50-60 fps-ről lezuhan 16-20-ra. Mert azért mégsem tud annyit nyújtani mint egy AM3+ 4 magos processzor Egyébként köszönöm a választ :) Még gondolkodom rajta hogy Athlon vagy A8 De jöhetnek még válaszok h tudjak dönteni

2014. jan. 3. 21:40
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

"Igaz hamar melegszik. De amíg nem érzem a szagát addig nincs gond :D"


Ez a táp "550W" -os lettére csak 8500 Ft. A minőségi tápok ebben az árban kezdődnek, de csak a 350W -osak (pl. FSP-APN). Míg ez közepes terhelésnél forró levegőt fúj ki, addig a minőségieknél full terhelés alatt ép hogy csak meleg.

Szerinted milyen minőségű alkatrészek férnek bele az árba a két gyártónál? És még csak szét sem kell hozzá szedni őket.

De ha nem tudsz levonni következtetést, akkor sok szerencsét ezzel a táppal, lehet hogy szükséged is lesz rá.

2014. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tapom cserélve egy 550w-os chieftechre
2014. jan. 4. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!