Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék linuxra váltani, de...

Jonnybravo kérdése:

Szeretnék linuxra váltani, de még bizonytalan vagyok. Kaphatnék némi tanácsot?

Figyelt kérdés
Win xp-ről váltanék linuxra(ubuntu) elég fogalmatlan vagyok a témában,szivesen veszek minden tanácsot.köszönöm.

2014. jan. 4. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
ne válts arra nem neked való... az inkább olyanok nak van aki ért is a gépekhez...
2014. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ne válts, megbánnád.

Jöhetnek az antiwindóz fanok.

2014. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Jó neked a windows.
2014. jan. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Linux is olyan, mint bármely operációs rendszer, a lényeg, hogy meg kell tanulni kezelni.
2014. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben, csak eleinte dual boot-ra teném fel. Mert ha szükséged lesz egy olyan alkalmazásra amit nem támogat a Linux akkor nem kell teljesen újrarakni a géped Windows-al, illetve ha kezdő vagy akkor te nem nagyon értesz a WINE-hoz.


Nem érdemes rögtön beleugrani a mély-vízbe, nézd meg hogy esetleg bejön-e egyáltalán a Linuxozás.


Én neked a lubuntut ajánlom, mert sokkal kíméletesebb a gépeddel teljesítmény zabálást illetőleg. És Win XP után nagyon ismerős lesz a környezet.


És ha nem jön be a lubuntu akkor a Linux Mint is jó választás.

2014. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Nem lettem eltántorítva teljesen,utánanézek még,hiszen laptopokat kapni linuxal együtt.Talán az ubuntunak utánanézek.
2014. jan. 4. 16:34
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
Bátran próbálkozz. Viszont a Linuxhoz a wines beidegződéseket felejtsd el.
2014. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
@2: Miért is bánná meg?
2014. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is batran allj neki a Linux ismerkedesenek.

A vindozos fanok meg ugy szulettek, hogy a genjeikbe volt mar a windows kezelese, ugye? Azt is meg kellett tanulni valamikor. Elnezve azt a win8 valamit, batran kijelentem hogy barmelyik Linux disztro kezelese egyszerubb.

2014. jan. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Telepítsd fel, és használd. Nézz bele a beállításokba, nyomkodd kedved szerint. Egy rövid google kereséssel mindenre könnyedén megtalálhatod a választ. Ha elakadsz, vagy nem tudsz valamit, megkérdezheted itt is, de az Ubuntu fórummal jobban jársz.


Tévhit, hogy a Linuxot nehezebb lenne használni mint a Windowst. Szerintem sok szempontból még egyszerűbb is. Meg kell tanulni azt is, persze, kell rá egy kis idő, de ennek legegyszerűbb módja a mindennapi használat. A Windózzal is így csináltuk.

2014. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!